Advert

SAMSUN MUHTEŞEM YEŞİLLİĞİ İLE HAYRAN BIRAKIYOR

Türkiye'nin en önemli akciğerlerinden biri olan 'Kunduz Ormanları' binlerce kişiye istihdam kapısı olurken muhteşem doğası ve bol oksijeni ile insanlar hayran kalıyor.

SAMSUN MUHTEŞEM YEŞİLLİĞİ İLE HAYRAN BIRAKIYOR
SAMSUN MUHTEŞEM YEŞİLLİĞİ İLE HAYRAN BIRAKIYOR Samsun Güncel Haber

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan, Samsun'un Vezirköprü ilçesindeki "Kunduz Ormanları" ekonomiye ve hayata büyük katkı sunuyor. Türkiye'nin ender ormanlarından biri olan Kunduz Ormanı tabii güzelliğiyle herkesi hayran bırakırken ayrıca korona virüs döneminde de işçi çıkarmadan istihdam sayısını arttırarak insanlara ekmek kapısı olmaya devam ediyor. Ormandaki ağaçların bakımından gençleştirilmesine, fidan yetiştiriciliğinden ağaçlandırma çalışmasına kadar geniş çaplı bir ekiple çalışan Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü, ormanların yok olmaması için uğraş veriyor. Kunduz Ormanları içerisinde bulunun fidanlık şefliği ile yılda 2 milyon fidan üretilerek Türkiye'nin dört bir yanına gönderiliyor.
2019 yılında yaptıkları orman bakımı, kültürel faaliyetler, üretim faaliyetleri ve ağaçlandırma faaliyetleri olmak üzere toplamda Vezirköprü'de 20 milyon 500 bin TL'lik bir istihdam sağladıklarını söyleyen Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, ayrıca insanların burayı rekreasyon alanı olarak kullanarak şehrin stresinden uzak eşsiz manzarasıyla vakit geçirdiğini söyledi.

"Ormanı en kaliteli hale getirmek için çalışıyoruz"
Doğaya kurumsal olarak katkı sunduklarını belirten Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, "Kunduz Ormanları Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğümüzün en yoğun ormanlarını teşkil etmektedir. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğümüzün ilçe yüz ölçümündeki toplam ormanlık alanı yüzde 55 seviyesindedir. Bunu Kunduz Ormanları ile süslemektedir. Kunduz Ormanları'nda, ormanların gençleştirilmesinden, bakım aşamasına, ağaçlandırmaya kadar her şeyi yapıyoruz. Biz de bu anlamda doğaya kurumsal olarak katkılar sunmaktayız. Biz ormanların hem gençleştirilmesinde hem de gençlik çağı dediğimiz bakımları ile beraber en kaliteli hale getirmekteyiz" dedi.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BURUN ESTETİĞİ (RİNOPLASTİ-NAZOPLASTİ)
BURUN ESTETİĞİ (RİNOPLASTİ-NAZOPLASTİ)
Mevsimsel Alerji mi, Korona Virüs mü?
Mevsimsel Alerji mi, Korona Virüs mü?