Advert

BAFRA'DA HASAT BAŞLADI

Türkiye'nin önemli ovalarından biri olan Bafra Ovası'nda 178 bin dekar alanda ekimi yapılan buğday hasadı başladı. Buğday hasadının yanı sıra 5 bin dekar alanda da arpa ekimi gerçekleştirildi.

BAFRA'DA HASAT BAŞLADI
BAFRA'DA HASAT BAŞLADI Samsun Güncel Haber

Ovada yüzde 80'i biçerdöverle hasat edilen buğdayda yanlış biçimi engellemek ve dane kaybını en aza indirmek için ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik elemanlardan oluşan ekipler arazide biçerdöverleri kontrol ediyor. Hasadın başlamasıyla birlikte Asar bölgesinde buğday hasadının startını veren ilçe Kaymakamın Cevdet Ertürkmen, "Bugün Anadolu'nun en temel ürünü, temel gıdamız buğday ilk hasadı için buradayız. Buğday demek bereket demek. Buğday demek zenginlik demek. Bu vesileyle salgının olduğu dönemlerde gıda tedarikinin önemi bir kes daha ortaya çıktı. Bizde Bafra olarak üretiyoruz. Çiftçimiz zenginleşiyor, berekete kavuşuyor" diye konuştu.
Belediye Başkanı Hamit Kılıç, "Bafra zaten verimli topraklarıyla bilinen bir yer. İnşallah çiftçilerimizin umduğu, beklediği bir şekilde hasat elde ederiz. Onların da yüzleri güler diye düşünüyorum" dedi.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YATAĞINIZI BİRDE BÖYLE TEMİZLEMEYİ DENEYİN
YATAĞINIZI BİRDE BÖYLE TEMİZLEMEYİ DENEYİN
ÇOCUKLARINIZI SALGIN HASTALIKTAN KORUYUN
ÇOCUKLARINIZI SALGIN HASTALIKTAN KORUYUN