Advert

BARO BAŞKANI GÜRBÜZ İSTİFA ETTİ

Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, Baro Başkanlığı görevinden istifa ettiğini söyledi. Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen Meclise sunulan baro düzenlemesi ile ilgili tasarıyı protesto etmek için çelenk koyma töreninden sonra yaptığı konuşmanın ardından Baro Başkanlığı görevinden istifa ettiğini ifade etti.

BARO BAŞKANI GÜRBÜZ İSTİFA ETTİ
BARO BAŞKANI GÜRBÜZ İSTİFA ETTİ Samsun Güncel Haber

Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz ve baro üyesi avukatlar Atatürk Anıtı önünde yeni düzenlemeye gidilen Avukatlık yasasını protesto etmek için bir araya geldi. Anıta çelen konmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. baro Başkanı Kerami Gürbüz burada yaptığı konuşmasında Türkiye’de yaklaşık 2 aydır gündemi meşgul eden Avukatlık Yasası ile ilgili görüşmelerin sonunda TBMM genel Kuruluna geldiğini ve 80 baronun aynı görüş ve düşünceye sahip olmasına rağmen değişikliğe gidildiğini dile getirdi.

çoklu baro sisteminin adliyelerde avukatları birbirine selam vermez hale getireceğini söyleyen Gürbüz, Avukatların birbirleriyle kavga ettirilecek hale geleceğini, adliyelerde avukat odalarının barolara göre ayrılacağını, fiziki imkanlara göre masaların ayrılacağını, savcıların ve hakimlerin karar yazarken iddianamesini hazırladığı, kararını yazdığı avukatın bağlı olduğu baroya göre töhmet altında kalacağını söyledi.

İSTİFA EDİYORUM DEDİ

Avukatlık yasasının çıkması halinde adliyelerde büyük bir kaosun hakim olacağını ifade eden Gürbüz, düzenlemenin yasalaşması halinde kurulacak yeni baroların yasalar ve hukuk kurallarına göre değil siyasi odaklara ve etnik kökenlere  göre kurulacağını söyledi. Gürbüz, açıklamasının devamında “Bütün bunlara rağmen bizlere güvenilmiyorsa iyi niyetimize karşı bizlere karşı geliniyorsa ve biz bu şartlarda hem Cumhurbaşkanımız hem de bir partimizin genel başkanı olan Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan’a karşı açıklama yapmak zorunda kalıyorsak artık bu işin sürdürülecek tarafı kalmamıştır. Ben şu an itibari ile Samsun Barosu Başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Bu görevi sürdürmeyeceğim. Hepinize bunu hem bugünkü şartlara tepki olarak hem de bu 15 gün içerisinde yaşananları size ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YATAĞINIZI BİRDE BÖYLE TEMİZLEMEYİ DENEYİN
YATAĞINIZI BİRDE BÖYLE TEMİZLEMEYİ DENEYİN
ÇOCUKLARINIZI SALGIN HASTALIKTAN KORUYUN
ÇOCUKLARINIZI SALGIN HASTALIKTAN KORUYUN