Advert

BAŞKANIMIZA SAHİP ÇIKAMIYORUZ.!!

Anlamak mümkün değil bu şehri... Şehri derken ne insanlarını, ne de şehri yöneteni yada bürokratını gibi...

BAŞKANIMIZA SAHİP ÇIKAMIYORUZ.!!
BAŞKANIMIZA SAHİP ÇIKAMIYORUZ.!! Samsun Güncel Haber

Bir zamanlar Türk futbolunun yeşeren tarlasıydı Samsunspor altyapısı... Son yıllarda her ne kadar futbolcu yetişmese de sonuçta bizim bu toprağımızda bu ürün yetişiyor değil mi?

Başkan Yüksel Yıldırım’ la hayallerimiz var diyoruz. Hayallerimiz var var olmasına da, peki biz başkana gerçekten beklediği desteği verebiliyor muyuz?

Uzun vadeli Samsunspor düşünüyorsanız eğer, altyapıdan yukarı sürekli sıçrama yapan oyuncularınız olması lazım. Şehrimizin futbolcu tarlasını yeşertmek adına Yüksel Başkan, B. Belediyesinin gösterdiği yer için yaklaşık yirmi milyon gibi bir bütçeyle bismillah diyerek tesis çalışması başlattı. Şuana kadar harcanan para otuz beş milyon. Bitti denildiğinde kim bilir kaç milyona mâl olacak.

Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere.

Stadyumlar biliyorsunuz 49 yıllığına filan kiralanarak anlaşma yapılır. Söz ettiğimiz tesislerde o stadyumlarda top koşturacak yeteneklerin yetiştiği yer olacak değil mi?

Geçtiğimiz hafta Başkan Yüksel Yıldırım Büyükşehir Belediyesi ile bu konu için masaya oturdu. Açıkçası planları 10 yıllık anlaşma üzerineydi. Nedense B.B.Başkanı Mustafa Demir, önce üç yıllık anlaşmada diretti sonra zor bela dört yıl olarak anlaşma sağlandı.

Neymiş efendim sonrasında yine uzatılabilirmiş.
Hayırdır Mustafa Demir Başkanım... Anlaşma 4 yıllık sizin şurada kaldı üç buçuk yıllık süreniz. İkinci dönem başkanlığınız için garantiniz var mı? Ya da gelecek başkanı ikna edeceğize garanti verebiliyor musunuz?

Yaaa bırakalım bunları uzun vadeli anlaşmayı yaptırmayan sebep nedir? Bu yetki şu an sizin elinizde. Kulüp başkanımız Yüksel Yıldırım kendisine site yaptırmak için yer istemedi, bu şehrin markası olan Samsunspor’un geleceği adına büyük bir yatırım yapıyor. Kendisini takdir edip kutlamanız ve destek vermeniz gerekirken, kusura bakmayın ama bu gelecek adına biraz köstek olmak gibi olmuş.

Aslında kurnazca bir anlaşma..

Nedir bu?

4 yıl sonraki seçim öncesi bir yatırım, kusura bakmayınız ama ben de böyle değerlendiririm. Seçim öncesi bir kez daha masaya oturup Samsunspor için yine yalvarmak.

Şimdi taraftarımıza basınımıza köşe yazarlarımıza sesleniyorum. Hep diyoruz Yüksel başkanın arkasındayız sahip çıkalım sahip çıkalım.

Sizce bu sahip çıkmak mı? Kimse dile getirmiyor. Getirmiyor mu? Getiremiyor mu?

Herkes bana ne kısmından bakıyor konuya...

Bakın arkadaşlar sevdalısı olduğunuz Samsunspor’un kulüp başkanı Batı Park’a tesis için şu ana kadar 35 milyon hatta trilyon diyelim öyle daha iyi anlarsınız, 35 trilyon para gömdü ve tesis tamamlanmadı kim bilir daha ne kadar harcanacak.

Şimdi size tek bir soru soruyorum. Bu kulüpte kimse kalıcı değil. Bu cümleyi kurmak zor ama bir gün Yüksel Yıldırım Başkan da olmayacak burada. Gerçekçi olalım lütfen. O gün giderken yaptığı tesislerin altına teker takıp başka bir yere taşıma şansı yok ama o gün seçilen Belediye Başkanı isterse orayı Samsunspor için tekrar anlaşmayabilir yani tesisler yıkılıp yok edilebilir.

Eeeee... O gün yine yalvaracağız. Ne yaparsak yapalım özelleşseniz de güzelleşseniz de, gönül verdiğin takımı bir şekilde siyasete muhtaç ediyorlar.

Neden bu kadar nankörüz.

Başkana öyle sözde kuru kuru sahip çıkıyoruz demeyle olmuyor. Sahip çıkamıyoruz arkadaş.!!! Samimi söylüyorum sahip çıkamıyoruz.!!!

Bir örnek vereyim...

Zaman zaman yaptığımız Taraftarın Sesi programı ile ilgili özelden mesaj atıyorlar. “ Sonuna kadar arkanızdayız abi”

Arkadaşlar bırakın bu işleri, sahip çıkan insan kendi kullandığı sosyal medyasından yada açıktan yazacağı yorumlarla vermeli desteğini.

Ama bizde öyle değil özelden sahip çıktığımızı hissettirip karşı tarafı da kaybetmemek amacımız. Kimse kimseyi kandırmasın.

Son sözüm...

Ne başka Yüksel Yıldırım var ne de başka Samsunspor...
Sağlıcakla kalınız..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOCUKLUK ÇAĞI KANSERİN 7 ÖNEMLİ BELİRTİSİ
ÇOCUKLUK ÇAĞI KANSERİN 7 ÖNEMLİ BELİRTİSİ
ÇOCUKLARDA UZUN SÜRELİ ÖKSÜRÜKLERE DİKKAT
ÇOCUKLARDA UZUN SÜRELİ ÖKSÜRÜKLERE DİKKAT