Advert

YAKAKENT'TE HAYIR ÇARŞISI

Samsun’un Yakakent ilçesi CHP İlçe örgütü kısa bir süre önce açtığı hayır çarşısını statik durumdan çıkartıp Pandemiden dolayı evinden ocağından ayrılamayan yurttaşlarımıza ihtiyaç sahibi yurttaşlara ulaştırmak için Yakakent'in en uzak mahallelerinden birisi olan Çepni mahallesinde topladıkları hayır malzemelerini ve kıyafetlerini verdiler.

YAKAKENT'TE HAYIR ÇARŞISI
YAKAKENT'TE HAYIR ÇARŞISI Samsun Güncel Haber

Samsun'un Yakakent ilçesi CHP ilçe örgütü dur durak bilmeden pandemi salgınına göğüs gererek her türlü tehlikeyi göze alarak ilçelerindeki ihtiyaç sahibi insanlara Yakakent merkezindeki HAYIR ÇARŞILARINDAKİ topladıkları her türlü malzemelerini partilerine ait olan bir araçla birlikte ilk olarak Yakakent'in en uzak mahallerinden birisi olan Çepni Mahallesine götürüp stantlarını kurdular. 

HAYIR, ÇARŞIMIZI HALKIMIZIN AYAĞINA GETİRDİK.

CHP Yakakent İlçe Başkanı Hayri Kara, yaptıkları bu etkinlikle ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu. "Biliyorsunuz yaklaşık 2 ay öncesinde bir hayır çarşısı açtık. Fakat insanlarımız köylülerimiz gerek ulaşımdan ve gerekse COVİD-19 Pandemisinden ötürü birçok insanımız HAYIR ÇARŞIMIZA gelme imkânını bulamadılar.  Bizde istedik ki madem bizim köylümüz hayır çarşımıza gelip ihtiyaçlarını gideremiyorlar biz onların ayaklarına gidip ihtiyaçlarını kendilerine takdim edelim istedik. Bütün köylerimizi mahallelerimizi dolaşacağız. Bugün ilk olarak Çepni mahallemizden başladık. Sırasıyla bütün mahallelerimize gidip elimizde ne varsa bütün yurttaşlarımıza dağıtacağız. Aynı zamanda da başka dertleri ve sıkıntıları var ise onları da öğrenip çözüm kavuşturmaya çalışacağız" ifade etti.

ÇEPNİ MAHALLESİ SAKİNLERİ; BAŞKAN ve EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ. 

Yakakent ilçesinin Çepni Mahallesi sakinleri ayaklarına kadar gelen Yakakent CHP İlçesi HAYIR ÇARŞISI hakkında şunları ifade ettiler. "Biz bugüne kadar böyle bir yardımla karşı karşıya kalmadık. Başkan ve ekibi Hayır Çarşılarında olan her şeyi araçlarına doldurup götürmüşler. Herkes ihtiyacı olan ürünü alıyor. Çocuklar özellikle top ve oyuncaklara sarıldılar. Kadınlar ve erkekler de kıyafetlerden seçerek ihtiyaçlarımızı aldık. Başkan ve ekibinin bu tutum ve davranışları hizmetleri karşısında adeta inanın bize nutkumuz tutuldu. Biz iktidar partisinden böylesine bir hizmeti görmedik. Kim neyi isterse onu gidip aldı. Her şeyden de önemlisi bu pandemi günlerinde her şeyi göze alarak ayaklarımıza kadar böyle bir hizmeti götürmeleri ayrıca takdire şayandı. Başkan ve ekibi özellikle de hasat zamanında bizi düşünerek buralara gelmesi bizim elimizi başımızın arasına koyup düşünmemize ve kararlarımızı sorgulamamıza vesile oldu" denildi.

KADINLAR ve ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU OLDULAR...

Yakakent Kadın Kolları Başkanı Halide Bayraktar'da şunları ifade etti. "Partimizin aracına yüklediğimiz envaı çeşit malzemeyle ilk durağımız olan Çepni mahallemizin meydanında stantlarımızı açtık ve insanlarımızın işleri olmayanlarını topladık. Kadınlar ve çocukların mutluluklarını gördükçe biz daha da çok aşka geldik ve bu işe dört elle sarılmaya başladık. Onların yüzlerindeki mutluluk hiç bir şekilde anlatılamaz. Ancak görerek yaşanır. Hele çocukların ellerine aldıkları top ve oyuncaklarla oynamaları bizi mest etti" şeklinde konuştu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOCUKLUK ÇAĞI KANSERİN 7 ÖNEMLİ BELİRTİSİ
ÇOCUKLUK ÇAĞI KANSERİN 7 ÖNEMLİ BELİRTİSİ
ÇOCUKLARDA UZUN SÜRELİ ÖKSÜRÜKLERE DİKKAT
ÇOCUKLARDA UZUN SÜRELİ ÖKSÜRÜKLERE DİKKAT