Advert

ŞEHİT CENAZESİ…

Evet değerli okurlarımız tekrar bir köşe yazımızda birlikteyiz, konumuz Şehit cenazeleri ve protokol

ŞEHİT CENAZESİ…
ŞEHİT CENAZESİ… Samsun Güncel Haber

Keşke hiç şehidimiz olmasa, keşke analar ağlamasa ocaklara yangın düşmese. Ama maalesef öyle bir coğrafya da yaşıyoruz ki anlık ne olacağı belirsiz bir durumda ve Bin yılı aşkın zamandır şehitlerimiz oldu. Kutlu vatan topraklarını korumak için gerekirse Bin yıl daha şehit oluruz, ve bu uğurda yaşımız kaç olursa olsun bizi de çağırsınlar seve, seve bizde ön cephelerde savaşmayı ve şahadet şerbeti içmek için bir dakika durmayız….

Fakat…. Siyasetin çirkin yüzü maalesef şehit cenazelerinde dikkatimi çekti. Konu şudur ki analar ağlıyor şehidin arkadaşları babası yakınları ağlıyor kısacası ülke ağlıyor ama siyasiler bu durumdan bile prim elde etmekten vazgeçmiyorlar. Sizlerde katıldıysanız göreceksiniz… siyasiler bürokratlar belediye başkanları vs. şehit cenazelerinde en önde fotoğrafa girmek için sıkış sıkış ne pandemi umurlarında ne şehitlerin yakınları ilk sıralarında.

Ön sıralarda…..

İlçe başkanı var…. Şehidin arkadaşı yok.

İl başkanı var … Şehidin silah arkadaşı yok

Belediye Başkanı var…. Şehidin mahallelisi yok.

Milletvekilleri var…. Şehidin kayınpederi yok.

Milletvekili adayı var… Başkan Adayı var…belediye başkan adayı var… Şehidin sınıf arkadaşı. Asker arkadaşı. Teyzesi, dayısı, halası kısacası akrabası yok…

Lütfen bu kafa yapısından vazgeçin üstlerinize yaranmak için, bu fotoğraf karelerine girme gayretiniz nedir ? Üzülüyorum, Biraz halkla iç içe olun halkla aranıza set kurmayın çoğu şehit cenazesinde halkla bürokratlar siyasiler arasında set engel var, yapmayın. Elinizi vicdanınıza koyun. Hani nerde pandemi nerde covid nerde sosyal mesafe önce bir kendinizi yargılayın… keza bu vakit namazları ve Cuma namazları için de geçerli bir siyasi en son geliyor, ve en öne geçip oturuyor yahu ne var bu en önde namazınız arkada halkın cemaatin içersinde olunca kabul mü olmuyor.

Sizi aklı selim davranmaya ve vicdana davet ediyorum, ne olursa olsun şehidimize ve dinimize saygı duyun. Halkla iç içe olun sizde üniformayı giymeden önce bakkal Necmi’nin oğlu, Marangoz Ahmet’in torunu, Şarküterici Mehmet’in Oğluydunuz… Ne oldu size sizi değiştiren nedir… Ey Türk oğlu Türk Silkelen ve Kendine Dön…..

Sağlıcakla Kalın.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mevsimsel Alerji mi, Korona Virüs mü?
Mevsimsel Alerji mi, Korona Virüs mü?
UYUMANIZI KOLAYLAŞTIRACAK HAREKETLER
UYUMANIZI KOLAYLAŞTIRACAK HAREKETLER