Advert

HALKIMIZ SAĞLIĞI İÇİN 24 SAAT ÇALIŞIYORUZ

İlkadım Belediyesi halk ve çevre sağlığı sorumluluğu kapsamında ilçedeki; okullar, kreşler, ibadethaneler, yolcu bekleme durakları, park ve bahçeler ile toplanma alanlarının dezenfekte edilmesi, mahalle ve sokakların özel solüsyonlu yıkama çalışmaları, kurulan sosyal destek grubu vefa timiyle her alanda ilçe halkının sağlığı için özveri ile çalışıyor.

HALKIMIZ SAĞLIĞI İÇİN 24 SAAT ÇALIŞIYORUZ
HALKIMIZ SAĞLIĞI İÇİN 24 SAAT ÇALIŞIYORUZ Samsun Güncel Haber

İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü dezenfekte ekibi corona virüsü başta olmak üzere, ilçe halkının sağlığı için mikrop ve bakterilere karşı gerekli görülen tüm noktalarda özel kıyafetli ekiplerle dezenfekte çalışmalarını aralıksız olarak tüm hızıyla sürdürüyor. Belediye  olarak ilçe halkına olan tüm sorumluluğumuzu yerine getirmenin gayretinde içinde olduğunu kaydeden diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” Vatandaşlarımızın sağlığını birinci sıraya koyarak ilçenin dört bir yanında dezenfekte, yıkama, ve vefa ekibimizi de içine alan çalışmalarımızı aralıksız yürütüyoruz. Bilindiği gibi corona virüsü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir tehlike arz etmektedir. Biz de İlkadım Belediyesi olarak halkımızın sağlığı için  7 gün 24 saat çalışıyoruz” dedi.

 

“Her alanda koronavirüsle mücadele ediyoruz”

İlçe genelinde yürütülen koronavirüs ile mücadele çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Demirtaş, Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz temasın yüksek olduğu yerlerde virüs yayılma riskini en düşük seviyeye çekmek adına gün boyunca mesaisini akşam saatlerinde sürdürerek gruplar halinde ilçemizin farklı noktalarında planlanan yerlerde dezenfeksiyon çalışması yapıyor. Zabıta ekiplerimiz korona virüsle mücadele kapsamında market, fırın, bakkal, semt pazarlarında güvenli mesafenin korunması ve uyulması gereken kuralları kontrol ederek uyarılarda bulunuyor. Temizlik İşleri ekiplerimiz ise şehir merkezinde halkın yoğun olduğu cadde ve sokaklarda ilaçlı antiseptiklerle yıkama çalışmaları yapıyor.61 mahallemizi kapsayan program dahilinde her gece bir mahallemizin tüm sokaklarını ilaçlı yıkama işlemi temizliyoruz. Vefa Destek Grubumuzda  sokağa çıkamayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayarak son derece anlamlı bir hizmeti yerine getiriyor. 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı bulunan, sokağa çıkamayan vatandaşların ve koronavirüs sebebiyle karantina sürecinde kalanların ihtiyaçlarının karşılanması için koordineli bir şekilde para çekme, ilaç temini, alışveriş, gibi hizmetlere yardımcı oluyorlar” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meme kanseri korkulacak değil, tedavisi olan bir hastalıktır
Meme kanseri korkulacak değil, tedavisi olan bir hastalıktır
KÖK HÜCRE İLE KISIRLIĞA ÇARE
KÖK HÜCRE İLE KISIRLIĞA ÇARE