Advert

ATASAM SAĞLIK’TAN DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ MESAJI

Atasam Sağlık Grubu Derebahçe semt Hastanesi, Dünya Çocuk Günü etkinlikleri kapsamında bir basın açıklaması düzenledi.

ATASAM SAĞLIK’TAN DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ MESAJI
ATASAM SAĞLIK’TAN DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ MESAJI Samsun Güncel Haber

Atasam Sağlık Grubu İşletmeleri  Müdürü Dr. Rüstem Mavili, etkinlik konulu açıklamasında şunları söyledi:

 “ 1954 yılında Birleşmiş Milletler tarafından Ekim ayının ilk pazartesi günü “Dünya Çocuk Günü” olarak kabul edilmiştir. Dünya Çocuk Günü, çocukların daha güzel bir dünyada yaşamalarını, milletlerin barış içinde varlığını devam ettirmesini amaç edinmiştir. Bu amaç doğrultusunda Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, daha mutlu ve başarılı çocukların yetişmesi için Çocuk Hakları Bildirisi’ni yayınlamıştır.

  Çocuklar, yarınlarımızın büyükleri, geleceğin yöneticileri ve güvenceleridirler. Çocuklar, sevgi dolu yürekleriyle insanlığın umudu, masumiyetin simgesidirler. Onların masumiyetlerini korumak, çocukları her türlü olumsuzluklardan uzak tutmak, herkesin ortak görevi ve sorumluluğudur. Özellikle yaşamın ilk yıllarında eğitim ve bakım ihtiyaçlarının zamanında ve yeterli olarak karşılanması, sevgiyle büyümeleri, temel güven duygusu kazanmaları açısından önemlidir.

 Dünyada ilk kez Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram hediye etmiş bir Milletin ferdi olmanın haklı gururuyla, çocuklarımızın bilimle, sanatla, vatan ve millet sevgisiyle yetişen bir nesil olması temennisiyle ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının Dünya Çocuk Gününü Atasam Sağlık Grubu olarak kutluyoruz.

 Geleceğimiz olan çocuklarımıza, sağlıklı, güzel bir dünya ve iyi bir gelecek bırakmak bizlerin görevidir. Onların sağlıklı, mutlu ve başarılı bireyler olarak yetişmelerini sağlamalıyız. Biz de Atasam Sağlık Grubu olarak, geleceğimiz olan çocuklarımıza katkı sağlamak için her türlü çalışmayı yerine getirmek ve sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek, geliştirdiğimiz her türlü projenin içinde olmayı bir görev olarak görüyoruz. Sadece bugün değil, her günün dünya çocuk günü olmasını diliyoruz. Bu vesileyle bir kez daha ülkemiz ve dünya çocuklarının Dünya Çocuk Günlerini tebrik ediyoruz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KEKEMELİK KABUSUNUZ OLMASIN
KEKEMELİK KABUSUNUZ OLMASIN
Meme kanseri korkulacak değil, tedavisi olan bir hastalıktır
Meme kanseri korkulacak değil, tedavisi olan bir hastalıktır