Advert

AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRME

Estetik ve plastik cerrahi Uzm. Dr. Murat Acar anlatıyor; "Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte yüz gençleştirme yöntemleri ameliyatsız da yapılmaktadır.Ameliyatsız yüz germe olarak adlandırılan bu yöntemler sayesinde;ciltteki deforme olmuş yapılar ve sarkmalar tedavi edilmektedir."

AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRME
AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRME Samsun Güncel Haber

Bu teknikler sayesinde artık hastalar ameliyat gibi zahmetli operasyonlardan kurtulmakta ve yapılan tedavi sonrası gündelik iş hayatlarını hiçbir aksaklığa uğratmadan rahatlıkla devam ettirebilmektedirler. Bunun yanında yine ameliyatın gösterebileceği birçok yan etki gibi olumsuz problemlerden de kurtulmuş olmaktadırlar. Ayrıca bu tedavi yönteminde uygulanan işlemlerin birçoğu cilt altı dokuları aktif hale getirdiği için gençleşmeye de sebep olmaktadır.

Hangi Durumlarda Cilt Gençleştirme Yapılır?
Cilt gençleştirme yaşlanma belirtilerinin gözle görülür bir hale geldiği, sarkmaların olduğu ve kırışıklıkların çoğaldığı durumlarda hasta bu yeni gelişmelerden rahatsızsa yapılabilmektedir.
Kimler Cilt Gençleştirme Yaptırabilir?
Cilt gençleştirme birçok farklı tedavi ile gerçekleştirilebilmektedir. Her tedavinin kendine has yaş sınırı olsa da genel anlamda cilt gençleştirme tedavisi için 30 yaşın üzerindeki hastalar iyi bir adaydır. Bu yaşlarda ciltteki yaşlanma belirtileri kolaylıkla görünmektedir.

GENÇLİK AŞISI
Deri, nemini kaybettiğinde derilerdeki nemi artıran bu gençlik aşısı, sarkma, deformasyon ve kırışıklıkları olan ciltlerin gençleşmesinde ve tedavisinde kullanılır. Gençlik aşısı; cildin subkutan tabakaya ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, aminoasit ve kolajen bileşenini enjekte ederek uygulanır. Mezoterapi yöntemiyle 30 dakikalık bir uygulama ile uygulanan H100 aşısı, çene, boyun bölgesine uygulanabilir.
20 yaşından büyük kişilere uygulanmalıdır. Ayrıca H100 aşısı hamilelik döneminde uygulanamaz.

DOLGU
Dolgu enjeksiyonları yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasıyla beraber cilde dolgunluk ve hacim sağlamak amacıyla uygulanmaktadır. Yanaklar, elmacık kemikleri, burun kenarındaki çizgiler, dudaklar ve ağız kenarlarındaki çizgiler estetik dolgu işlemi ile daha az görünür hale getirilebilir.

BOTOKS
Botoks tedavisi, özellikle göz kenarlarında ve kaş aralarındaki istenmeyen kaş çatma çizgilerinin ve kaz ayaklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Cerrahi olmayan bir tedavi seçeneği olması nedeniyle oldukça popülerdir.

PRP
Kök hücre tedavisi hastanın kendi kanındaki trombositleri ayırarak daha sonra ciltteki sorunlu bölgelere enjekte edilmesiyle çalışır. Hastanın kendi kanı ana madde olduğu için alerjik reaksiyon görülmez ve sonuçlar her geçen gün gelişerek ilerler.

MEZOTERAPİ
Mezoterapi, vitaminler, enzimler, hormonlar ve bitki özleri enjeksiyonlarını cildi canlandırmak ve sıkıştırmak için kullanan bir yöntemdir.

FRANSIZ ASKI

Fransa’da geliştirilen bir ameliyatsız yüz germe işlemi olan Fransız Askısı yönteminde içi polyester dışı silikon malzemeden yapılmış esnek iplerle cilt gerilerek daha genç bir görünüm elde edilir. Aynı zamanda kısmi yüz felci geçiren hastalar için de uygulanabilen, yüz hatlarında olumlu değişiklikler yaratmaya yarayan etkili bir medikal estetik tedavi yöntemidir.

THERMAGE
Thermage radyo frekanslı cilt sıkılaştırma tedavisidir. Termage tedavisi invaziv değildir. Tedavide radyo frekans dalgalarını derinin yüzey tabakalarının altındaki kolajeni uyarmak için el tipi bir cihaz kullanıyor.

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU
Işık dolgusu iki aşamadan oluşan bir tedavidir. İlk aşamada hyaluronik asit ile cildin dolgunlaşması sağlanır, daha sonra ise ciltteki göz altı torbaları ve koyu halkaların giderilmesi için işlem yapılır. Cilt yenileme ışık tedavisi göz altı sorunları için idealdir.

KİMYASAL PEELİNG
Kimyasal peeling farklı dozajlardaki kimyasal çözeltilerin cilde uygulanması şeklinde gerçekleşir. Kimyasal peeling ile cildin üst tabakası soyularak alttan yeni ve tazelenmiş bir cilt gelir. Cilt yenileme peeling işlemi ile yeni bir cilde kavuşmak mümkündür.

DETOKS
Cilt gençleştirme için detoks tedavisi meyve ve sebzelerle bir nevi vücudu arındırma programıdır. Cilt yenileme detoksu ile organlarınız dinlenir, vücudunuz ve cildiniz canlanır.

FRAKSİYONEL LAZER
Fraksiyonel Lazer cilt üzerinde oluşan birçok sorunun tedavisinde kullanılan son teknoloji lazer cihazıdır. Bu lazer sistemi hem cildin alt tabakası olan epidermis hem de üst cilt tabakası olan dermişte kullanılmaktadır. Fraksiyonel Lazer’in çalışma prensibi ise cilde çok ince sütunlar halinde lazer ışını gönderir. Bu ışınlar ciltte termal hasara sebep olur. Termal hasara uğrayan cilt çevresindeki sağlam doku iyileşme süreci gösterir. Bunun sonucunda cilt yenilenmiş ve tazelenmiş olmaktadır. Fraksiyonel Lazer’in hasarı kısıtlı tutması sayesinde cildin iyileşme süreci çok daha hızlı olmaktadır. Ayrıca bu sayede yan etki görülme riski de çok aza indirgenmektedir. Ayrıca Fraksiyonel CO2 Lazer ciltte bulunan ve cildin daha genç görünmesinde etkisi çok büyük olan kollajen miktarını arttırmaktadır. Bununla birlikte ciltte hücre yenilenmesini sağlayarak daha genç ve canlı görünüm elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

SCARLET – S
Mikro iğneli radyo frekans tedavisi olan Sacarlet S, ameliyatsız yüz germe konusunda en etkili işlemlerden biridir. Kullanılan mikro iğneler sayesinde cilt uyarılır ve cildin kollajen üretmesi sağlanarak cilt gençleştirme yapılır.

ICON LASER
Tüm yaşlanma belirtilerine aynı anda etki edebilen ıcon laser, cildin alt ve üst tabakasında kontrollü bir ısı sağlayarak hasar yaratır ve böylelikle kollajen üretimi uyarılmış olur. Icon laser cilt yenileme leke tedavisi ve cilt tonu düzensizlikleri için de kullanılır.

BABY FACE BEAUTY
Lazer teknolojisi yardımıyla çalışan bu tedavide, lazer sistemi sayesinde ciltte mikro kanallar açılır ve daha sonra cilt sorununa göre seçilen vitamin ve ampüller cilde yedirilerek cildin gençleşmesi sağlanır. Cilt gençleştirme lazer tedavisi etkili bir tedavidir.

ND YAĞ LAZER
Bir lazer teknolojisi ile uygulanan bu tedavide lazer ışığı derinin alt katmanlarına kadar ulaşır ve kollajen uyarımı gerçekleştirerek cildin yenilenmesi sağlanır.

DERMOTERAPİ
Dermoterapi mikro iğnelerden oluşan silindir bir alet sayesinde ciltte mikro kanallar açılmasını sağlayan bir tedavi biçimidir. Açılan mikro kanallar daha sonra cilt sorununa göre hazırlanan özel krem ve serumların cilde daha iyi yedirilmesi ve daha çabuk sonuç vermesi için kullanılır.

Artık ameliyatsız yapılıyor: İşte yüz gerdirme yöntemi - Sağlık Haberleri

İĞNESİZ CİLT GENÇLEŞTİRME

Detoks Etkili Çaylar
Detoks etkili çaylar vücudu toksinlerden arındırmak için kullanılmaktadır ve cildi gençleştiren çaylar olarak da bilinir. Cilt gençleştirme bitkisel tedavi yöntemi olarak da bilinen bu yöntemde toksinlerden arınma işlemi sırasında ciltte de canlanma gerçekleşir.

Doğal Ürünler
Doğal ürünler beslenmemiz sırasında tercih ettiğimiz ürünler veya tamamen organik olan kozmetik ürünlerdir.

Krem ve Kozmetik Ürünleri
Krem ve kozmetik ürünler kullanılarak ciltte canlandırma sağlanabileceği gibi uzun vadeli kullanımlarda cilt gençleşmesi de bir noktaya kadar gerçekleşebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meme kanseri korkulacak değil, tedavisi olan bir hastalıktır
Meme kanseri korkulacak değil, tedavisi olan bir hastalıktır
KÖK HÜCRE İLE KISIRLIĞA ÇARE
KÖK HÜCRE İLE KISIRLIĞA ÇARE