Advert

OMÜ Rektörü Ünal Vezirköprü Havza ve Ladik’te Temaslarda Bulundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, beraberindeki rektörlük üst yönetimiyle Vezirköprü, Havza ve Ladik Kaymakamlığı ile üniversite bünyesindeki meslek yüksekokullarını ziyaret etti. Rektör Ünal ayrıca, Havza Meslek Yüksekokulundaki dekanlık devir teslim törenine katıldı.

OMÜ Rektörü Ünal Vezirköprü Havza ve Ladik’te Temaslarda Bulundu
OMÜ Rektörü Ünal Vezirköprü Havza ve Ladik’te Temaslarda Bulundu Samsun Güncel Haber

İlk ziyaret Vezirköprü Kaymakamlığı
Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Sancak, Prof. Dr. Cengiz Batuk, Prof. Dr. Fehmi Yazıcı ile Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Hüseyin Gençcelep ve Vezirköprü Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Prof. Dr. Necati Tomal eşliğinde ziyaret dizisine Vezirköprü ilçesinden başlayan Rektör Yavuz Ünal, ilk olarak Kaymakam Kudret Kurnaz’la makamında bir araya geldi.
Ziyarette, üniversitelerin bulundukları kente ve bölgeye potansiyeliyle değerlerini yansıtıp ürettiklerini katabilmeleri gerektiğine dikkat çeken Rektör Yavuz Ünal, yeni yönetim olarak belirledikleri ilkeler ve vizyon doğrultusunda harekete geçtiklerini vurguladı.

Kurulması düşünülen Tarım Teknoparkı ele alındı
Rektör Ünal; sanayi, iş dünyası ve kent dinamikleriyle mevcut durumu girişim ve iş birlikleriyle daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtirken, OMÜ Kenevir Araştırmaları Enstitüsünün Karadeniz Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü ile başlattığı proje neticesinde üretilen ve Türkiye’nin ilk yerli ve millî kenevir türleri olan “vezir” ile “narlı”nın, bu paydaşlığın somut ürünleri olduğunu dile getirdi. Ziyarette yanı sıra Rektör Ünal, kurulması planlanan “Tarım Teknoparkı” ile ilgili düşünce ve değerlendirmelerini de Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz ile paylaştı.
Ardından Rektör Ünal, kendisine eşlik eden yöneticilerle birlikte Vezirköprü MYO’ya geçti. Vezirköprü MYO Müdürü Prof. Dr. Necati Tomal, MYO Sekreteri Ahmet Çakır ve öğretim elemanları rehberliğinde Yüksekokul binasını ve fiziki alanları gezen OMÜ Üst Yönetimi, mevcut durumu yerinde görerek iyileştirilmesi gereken hususlarda istişarelerde bulundu.
Rektör Ünal ve beraberindeki heyetin sonraki durağı ise yerli ve millî kenevire adını veren Narlısaray beldesi oldu. Heyet, beldede üniversitenin hizmetine sunulan eski belediye binasını gözlemlerken belde sakinleriyle de bir süre sohbet etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salgın sürecinde ailelere psikolojik destek
Salgın sürecinde ailelere psikolojik destek
Gut hastalığı iyi bir tedaviyle önlenebilir
Gut hastalığı iyi bir tedaviyle önlenebilir