Advert

DİRİLİŞ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN

Balıkesirsporlu oyuncuların Kovit 19 a yakalanması sebebiyle ertelenen deplasman maçı Yılport Samsunspor un 1-3 galibiyetiyle sona erdi.

DİRİLİŞ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN
DİRİLİŞ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN Samsun Güncel Haber

Hafta sonu şok Bursaspor mağlubiyetinin ardından şehirde yorumcusundan taraftarına hatta Başkana kadar herkes ateş püskürdü.

Hepsi bir tarafa Yüksel Yıldırım Başkanın gece yarısı paylaştığı Twet ler belli ki iyi korku salmış.

Oyun olarak üstün gözüken taraftık ama bu üstünlüğümüz kovitten yeni kurtulan Balıkesirspor un birazda eksikliğinden de kaynaklandığını düşünüyorum.

Tabii ki sergilenen futboldan çok, eminim yine kaçan goller konuşulacak. Gökhan Alsan ve hele Edvın Gyasi nin kaçırdığı gol evlere şenlik.
Görülüyorki iyi bir santrafor olmadığı sürece biz bu gol yollarında Her maç zorlanacağınız. Skor yanıltmasın. Biz halen zorlanıyor ve gol yollarındaki beceriksizliğimiz devam ettiriyoruz.
Sevindiğim taraf her hafta kendisinden taraftarın gol beklediği Nadir Çiftçi nin iki gol atarak moral bulması yine Saviçeviç in golle tanışması oyuncularımızın moral motivasyonu açısından gelecek adına Sevindirici tarafıydı.

Ertuğrul hocanın sahaya sürdüğü kadroya baktığımızda, sakatlıktan kurtulup Bursaspor maçında ilk 11 şansı bulan Gökhan Alkan'ın verimsiz performansının ardından bugün yine ilk 11 çıkması bence doğru olmadığı gibi çok da kötü bir performans sergilediğini hep beraber izledik. Sakatlıktan yeni kurtulan bir oyuncuyu sürmek yerine o bölgenin kemik oyuncusu Oğuz Gürbulak ve başlamak Bence doğru olandı.

Yine Bursaspor maçında ikinci devre forma şansı bulan Burak Çalık o gün verimsiz olmasına rağmen Balıkesirspor maçında 11 şansı buldu ama o da sahada en çok top kaptıranlar dan ve verimsiz olanlardan biriydi.
Oyunu değişikliklerine bakıtığımızda…
Gökhan Alsan Oğuz Gürbulak, Burak Çalık Edwin Gyasi, Saviçeviç Ahmet Han ve Nadir Çiftçi Rahman Buğra değişiklikleri yapıldı.

Skor üç bir olmuşken halen Rahman Buğra yı oyuna atma gayretini anlamış değilim. Merak ediyorum Enes İslam İlkin i hangi durumlarda oynatmayı düşünüyor. Ya da bu saatten sonra benim kadrom da yer alamaz mı diyor Ertuğrul hoca onu da merak ediyorum.
Haftalarca maçın adamı ilan ettiğimiz Kaleci Nurullah Aslan da gözle görülür bir düşüş var yediği ikinci gol bizim tanıdığımız Nurullah’ın yiyeceği bir gol değildi. Umarım bu kardeşimiz de kendini toparlayacak tır.

Evet belki Lig otuz dört hafta, daha geride çok maçlarımız var diye düşünenlerimiz olacaktır.
Yarınımızın ne olacağını bilmediğimiz bir pandemi süreci yaşıyoruz. Ligin bitimine haftalar kala pandemi yine tavan yapar, geçen sezon gibi ligler tescil edilirse, geride kalan haftaların hiçbir önemi kalmaz. Bütün takımların vasat olduğu bu ligden kurtulmak için ilk iki içerisine ne yapıp ne edip toparlanıp bir şekilde girmemiz lazım.
Önümüzde daha çok maç var diyerek kendimizi avutup sonra da hayal kırıklığı ile başbaşa kalmayalım.

Evet zor günler geçirdiğimiz bu süreçte iyi futbol kötü futbol fark etmez galip gelmek güzel inşallah dirilişimiz adına Bu maç başlangıç olacaktır.

Sağlıcakla Kalınız

Selamet ATLI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trafik kazası: 2 yaralı
Trafik kazası: 2 yaralı
Kanser hastalarına müzikle terapi
Kanser hastalarına müzikle terapi