Advert

GENÇLER VE SİYASET

Evet değerli okurlarımız her hafta olduğu gibi tekrar farklı bir konu ile köşe yazımıza başlıyoruz;

GENÇLER VE SİYASET
GENÇLER VE SİYASET Samsun Güncel Haber

Öncelikle 2021 yılınızı en kalbi duygularımla kurlar Rabbimden Sağlık sıhhat afiyet dilerim. Biliyorsunuz ki 2020 yılı çok sancılı ve üzücü geçti bu üzgünlüklerin başında covid-19 salgını yer aldı birçok akrabamızı eşimizi dostumuzu bu illete mahkum ettik yada kaybettik umut ediyorum ki 2021 aşılarında gelmesiyle gülümsemelerimiz maskelerin altında kalmayacak.

Başlık ta belirttiğim konuya geçecek olur isek. Gençler ve siyaset evet gençlerimizin siyasette var olacağını ve seçme ve seçilme yaşının kanun tasarısı ile 18 e çekildiğini yakın bir zamanda biliyoruz. Pekala görüyor muyuz ?  hayır siyasetteler mi ? hayır seçilme hakkı tanınıyor mu ?  hayır gençler engelleniyor mu ? evet önüne barikat kuruluyor mu ?  evet …

Değerli okurlarımız beni yakinen tanıyan ve yakinen takip edenleriniz var çok uzun zamandır. Siyasetin ve dernekçiliğin içeresindeyim fakat gördüğüm üzücü gerçekler de  var. Bu gerçeklerde şunlardır ki yardım kampanyası projesi yapıyoruz, sana mı düştü, çocuklara atkı bere eldiven dağıtıyoruz belediye yok mu, huzur evine ev tipi kurabiye götürüyoruz. Reklam peşindesiniz. 65 yaş  üstü vatandaşlara gıda ve erzaklarını karşılıyoruz. Onların akrabaları  yok mu ? Turnuva yapıyoruz gençler arası, gençlik spor müdürlüğü niye yapmıyor. Vs vs vs size o kadar sayarım  ve eleştirisel yaklaşılan konular var ki anlatamam sürekli bir engellenme bir ön kesilme ne ararsanız var. Ve sizden rahatsız olan üst yöneticiler de var…  bunu çözümleyemecek kadar aptal değiliz buda bilinsin.  

Keza siyasette de siz gençsiniz ne anlarsınız daha yaşınız kaç bin bir türlü bahane ve ön kesme çabalarına maruz kalıyoruz. Ama bunları diyen siyasiler mikrofonu eline alınca siz bizim geleceğimizsiniz gençlere destek olacaaağız….

Önünü açacaaağız…  gençlersiz siyaset düşününüleeeemez… gibi naaralar atıyorlar iç dolu mu hayır. İllaki sizin gibi 55 yaş üstümü olmamız gerekiyor. Enerjimizi genç yaşta hizmet odaklı konulara neden veremiyoruz niye engelliyorsunuz. Yoksa koltuğum sallanır kaygısımı yaşıyorsunuz..  suyunuz mu kesilecek sebep ne bunların hepsini biliyoruz ve farkındayız müsterih olun siz ne kadar kötü olursanız olun biz daima iyi olmaya devam edeceğiz. Ve şunu da söylemeliyim iyiler gelmedikçe kötüler o koltuklardan kalmayacak … ama bir gün o iyiler gelecek … unutulmamalıdır ki Peygamber efendimiz s.a.v 40 yaşında Mustafa kemal Atatürk 38 yaşında ve fatih sultan Mehmet 21 yaşında o makamlardaydı  Hala diyor musunuz,  siz gençsiniz ne anlarsınız 55 yaş üstü siyasiler siz gerçi anladınız da ne oldu…… ne gördük, hayatınız boyunca zengindiniz birde zirveleri yaşayalım diye dertlendiniz sizin bütün derdiniz bu servetlerinize servet katmak ve 7 sülaleyi kurtarmak. Bu gidişat son bulacak bu gidişata son verecek kişiler ise biz gençleriz… ne kadar engellerseniz engelleyin… büyük değişim başladı bunuda böyle bilin.

Ve genç yoldaşlara da tavsiyemdir siyasetin ucundan tutun sahnede olun seyirci koltuğunda olanı kimse alkışlamaz sahneye çıkın ve kendinizi gösterin yada sahnede olan dostlarınızın yanında olun destekleyin . çünkü tek başına kimse bişey yapamaz sahnede olan dostlarınızın yanında olun ve çekememezliği bir kenara bırakıp bir bütün olarak hareket edin  . 1000 yıldır bir atasözümüz vardır ki söylemek isterim … birlikte bereket ayrılıkta azap vardır.

Siyasiler… Geleceğimiz sizsiniz dediğiniz gençlere bırakında geleceğin sahibi olsan gençler kendi hayatlarına şekil versinler siyasi mecralardaki naralar atmanızın artık gençler nezihinde bir karşılığı yok.

Sağlıcakla Kalın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soğuk hava kalp krizini tetikliyor
Soğuk hava kalp krizini tetikliyor
Samsun'da görevli doktor korona virüsü 2. kez yendi
Samsun'da görevli doktor korona virüsü 2. kez yendi