Advert

Vali Dağlı’ dan 8 Mart Dünya Kadınlar günü jesti

8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlamaları çerçevesinde Samsun valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Kadın istihdamının ağırlıklı iş alanı olan sağlık sektöründen Atasam sağlık grubundan üst düzey iki kadın yöneticiyi makamında ağırladı.

Vali Dağlı’ dan 8 Mart Dünya Kadınlar günü jesti
Vali Dağlı’ dan 8 Mart Dünya Kadınlar günü jesti Samsun Güncel Haber

Atasam Sağlık Grubu Atasam Hastanesi genel müdürü Emel Irmak Atay ve Atasam tıp merkezi genel müdürü Birsen Öztürk bu ziyarette sağlık sektörünün genel sorunları, pandemi ve Atasam sağlık grubu çalışmaları hakkında Vali Dağlı’yı bilgilendirdiler.  Kadınların her türlü makamlara hak ederek geldiklerinin altını çizen Dağlı, “ Atasam Sağlık Grubu gibi Samsun’un en önemli sağlık kuruluşunun başında sizler varsınız. Bu çok değerli ve güzel bir olay.  Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişme, kadını toplum içinde konumlandırdığı yer, ona duyduğu saygı ve verdiği değer ile ölçülmektedir. Bizler, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Hayatın her alanında sınırsız sevgisi, hoşgörüsü, fedakârlığı ve üretkenliği ile var olan kadınlarımız, bu vatan ve millet için canını feda etmeye hazır nesilleri de yetiştirmiştir. Yeni nesillerin yetişmesinde kadınlarımızın annelik vasfı ile üstlendikleri sorumluluk, geleceğimizin inşasında onların ne kadar hayati öneme sahip olduklarını göstermektedir” diye konuştu. 

Ziyaret sonunda, Atasam Hastanesi Genel Müdürü Emel Irmak Atay ile Atakum  Atasam Tıp Merkezi Genel Müdürü Birsen Öztürk, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’ya, Kadına Şiddet konulu kanvas tablo ve  aynı konuda hazırlanmış “ Kadına Şiddet” adlı kitabı hediye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyetisyen Akay:
Diyetisyen Akay: "Sahurda ağır yemekler yemeyin"
Trafik kazası: 2 yaralı
Trafik kazası: 2 yaralı