CAN AZERBAYCAN'A GARDAŞLIK KONVOYU

Ağustos ayında Güney bölgelerine orman yangınları için yardıma giden Azerbaycanlı gardaşlara teşekkür amaçlı Fatsa Offroad Kulübü Derneği, Ordu Kano Kulübü konvoy halinde yola çıktı. Offroad ve Kano Kulübü üyelerine Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ve İlçe Başkanı İsa Yüksel’ de eşlik etti. Offroad ve Kano Kulübü üyeleri Azerbaycan’da ofroad gösterileri ve kano sporu gibi etkinlikler de yapacak.

CAN AZERBAYCAN'A GARDAŞLIK KONVOYU
CAN AZERBAYCAN'A GARDAŞLIK KONVOYU Samsun Güncel Haber

Belediye önünden Azerbaycan’a hareket öncesi bir açıklama yapan Fatsa Offroad Kulübü Derneği Başkanı Üzeyir Erdoğan, “Bu projeyi oluşturmamızdaki asıl amaç Azerbaycan'dan itfaiyeler ile yangın için bize desteğe gelen kardeşlerimize teşekkür ziyareti adı altında bir program gerçekleştirmek. Yine orada sportif faaliyetler ve kültürel faaliyetler gerçekleştireceğiz. Bu konuda bize Dışişleri Bakanlığımızın, Ordu Büyükşehir Belediyemizin, Valiliğimizin destekleri oldu. Fatsa Belediye Başkanımızın bizimle seyir halinde olması, bize bu konuda çok destek olmasından dolayı da teşekkür ederiz.” dedi.

“BİZ TÜRKİYE'YE KENDİ ORMANLARIMIZI SÖNDÜRMEYE GELİYORUZ DEMELERİ BİZLERİ ÇOK DUYGULANDIRDI.

Ordu Kano Kulübü Başkanı Mustafa Sarıkaya ise yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yaz Azerbaycan'dan ülkemize orman yangınlarını söndürmek için gelen kardeşlerimiz, ‘Biz Türkiye'ye kendi ormanlarımızı yani kendi ülkemize geliyoruz, kendi ormanlarımızı söndürmeye geliyoruz’ diyen benim de sınıf arkadaşım Pilot Yüzbaşı Nurlan İsmailoğlu ile konuşmamızda bu ziyaret için karar aldık. Fatsa Offroad Kulübü ile de istişare yaptık, Fatsa Belediye Başkanımız ile istişare yaptık ve bu proje o şekilde start aldı.” diye konuştu.

“TÜRKİYE VE AZERBAYCAN, BİRBİRİNİ HİÇBİR ZAMAN KENDİNDEN FARKLI GÖRMEMİŞTİR”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’da yaptığı açıklamada, “Can Azerbaycan’a “gardaşlık” için yola çıkıyoruz. Geçtiğimiz yaz ayında ülkemizde yaşanan orman yangınlarına tüm imkanlarıyla seferber olan kadim dostumuz, kardeş ülke Azerbaycan’a iade-i ziyaret için yola revan oluyoruz.
Derin tarihi ve kültürel bağlarıyla Türkiye ve Azerbaycan, birbirini hiçbir zaman kendinden farklı görmeyen, sevincine sevinen, kederine üzülen, aynı köklerin üzerinde büyüyen bir çınarın farklı coğrafyadaki dalları gibi, her zaman kardeşlik duygularından beslenerek güç alan tek millet olmuştur. Dışişleri Bakanlığımız ve  Ordu Valiliğimiz himayelerinde, Fatsa Belediyemizin yol arkadaşlığında, Fatsa Off Road Kulübü (FATOFF) ve Ordu Kano Kulübü (ORKADO) işbirliği ile “Dostluk Etkinliğini” aynı köklerden beslendiğimiz kardeş ülke can Azerbaycan’da yapmak için iki devlet tek millet şiarıyla her iki bayrağı aynı araçta dalgalandırdığımız konvoyumuzla yola koyulduk. Tarihten gelen derin kardeşlik bağımızla bir dizi görüşmeler, spor ve kültürel etkinlikler gerçekleştirerek Türkiye ve Azerbaycan arasındaki dostluğu ve kardeşliği pekiştirmek, farkındalık oluşturmak amacıyla sürdürülebilir bir hareket planladık. Karlı yolları aşarak dostluk elimizi Ordu Fatsa’dan Azerbaycan’a uzatarak Dışişleri Bakanlığımız himayelerinde gerçekleştirdiğimiz üç günlük dostluk, spor ve kültür etkinliğe manevi desteklerinden ötürü Dışişleri Bakan Yardımcımız Sayın Yavuz Selim Kıran’a, Ordu Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e ve etkinlikte emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak