İZCİLER MİLLİ BİLİNÇ KAMPI'NI 57. ALAY YÜRÜYÜŞÜYLE TAMAMLADI

Samsun Ondokuz Mayıs İzcilik Kulübü İzcileri Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından düzenlenen Çanakkale Milli Bilinç İzci Kampı “57. Alay Vefa Yürüyüşü” ile sona erdi.

İZCİLER MİLLİ BİLİNÇ KAMPI'NI  57. ALAY YÜRÜYÜŞÜYLE TAMAMLADI
İZCİLER MİLLİ BİLİNÇ KAMPI'NI  57. ALAY YÜRÜYÜŞÜYLE TAMAMLADI Samsun Güncel Haber

Samsun Ondokuz Mayıs İzcilik Kulübü İzcileri başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinden gelen izcilerin katılımıyla düzenlenen Çanakkale Milli Bilinç İzci Kampı tamamlandı. Milli bilinç kampı Çanakkale Eceabat Kocadere mevkiinde kurulan kamp alanında 23-25 Nisan da düzenlendi. Tüm izciler Milli Bilinç Kampında Çanakkale Şehitlerini andı.


“Dedeciğim Ben Geldim” yazılı yelek ve enveriye kabalağı giyen izciler 24 Nisan’da Şehitler Abidesi’nde düzenlenen Çanakkale Kara Savaşları'nın 108. Yılı Anma Töreni’ne ardından 57. Alay Şehitliği'nde düzenlenen programa katıldı. İzciler şehitlikleri tek tek gezerek Mehmetçikler için dua etti.
SAÇLARA KINA YAKILDI, KIRIK BUĞDAY ÇORBASI İÇİLDİ

Çanakkale Milli Bilinç İzci Kampı’nın son günü 57. Alay'a Vefa Yürüyüşü’ne katılmak için güneş doğmadan uyanan tüm izcilerin saçlarına kına yakıldı. İzcilere Gelibolu 2’nci Kolordu Komutanlığı’na bağlı 57. Alay askerlerinin son yemeği olan kırık buğday çorbası ikram edildi. İzciler daha sonra dünyanın en kahraman alayı olarak adını tarihe yazdıran 57. Alay Şehitliği’ne gitmek için kamp alanından başlayarak 10 kilometrelik mesafeyi yürüdü.

Samsun Ondokuz Mayıs İzcilik Kulübü Başkanı Sefa Denizhan Cin, ’Başta Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanımız Hasan Subaşı liderimize ve kampımızın kurulumunda yürütülmesinde emeği geçen tüm liderlerimize teşekkür ederim.’ Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak