TAM DONANIMLI HAYVAN AMBULANSI HİZMETE SUNULDU

Fatsa Belediyesi, yaralı ve hasta hayvanlara anında müdahale edebilmek amacıyla tam donanımlı hayvan ambulansını hizmete sundu.

TAM DONANIMLI HAYVAN AMBULANSI HİZMETE SUNULDU
TAM DONANIMLI HAYVAN AMBULANSI HİZMETE SUNULDU Samsun Güncel Haber

Fatsa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokaktaki sahipsiz hayvanların yaşamlarını sorunsuz şekilde devam ettirebilmelerini sağlamak adına yaptıkları çalışmalara bir yenisi daha eklediler. Hizmete sunulan hayvan ambulansıyla özellikle kaza ve zehirlenme sonucu yardıma muhtaç hayvanlara acil müdahale ediliyor. Zaman kaybını önlemek amacıyla hizmet veren ve olay yerinde anında müdahalenin yapılabildiği hayvan ambulansında her türlü ilaç ve tıbbı malzeme bulunuyor. Ayrıca ambulansta kedi ve köpek taşıma kafesleri, acil müdahale sedyesi ve yakalama apartları yer alıyor.

“HAYVAN AMBULANSI FATSA GENELİNDE 7/24 HİZMET VERİYOR”
Teknik ekip ile birlikte hijyenik koşullarda ilk müdahalenin olay yerinde yapıldığını söyleyen Fatsa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ebru Biçim, “ Hayvan ambulansımız Fatsa genelinde 7/24 hizmet veriyor. Ambulansta ilk müdahaleyi yaptıktan sonra OBB Geçici Hayvan barınağına götürüyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak sahipsiz sokak hayvanlarını kısırlaştırma işlemleri tamamlandıktan sonra sahiplendirerek yeni yuvalarına kavuşturuyoruz..Sahiplenilmeyen ve rehabilitesi tamamlanan  candostlarımız ise alındıkları ortamlara geri bırakıyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak