MAHALLE KREŞİ İLE ANNELER EL SANATLARINI ÇOCUKLAR İSE EĞİTİMLERİNİ GELİŞTİRİYOR

“Mahalle Kreşi ve Kültür Evleri Projesi” ile kenar mahallelerde dar gelirli ailelerin çocuklarının kötü alışkanlıklarda uzaklaştıran toplumda kişilik ve kimlik kazanımında etkin rol üstlendiği söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Bu projemizi önemsiyorum. İlçemizde kreşlerimizin sayısını artırarak çocuklarımızın geleceğine yatırım yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

MAHALLE KREŞİ İLE ANNELER EL SANATLARINI ÇOCUKLAR İSE EĞİTİMLERİNİ GELİŞTİRİYOR
MAHALLE KREŞİ İLE ANNELER EL SANATLARINI ÇOCUKLAR İSE EĞİTİMLERİNİ GELİŞTİRİYOR Samsun Güncel Haber

Ülkemizin, geleceği olan çocuklarımıza daha iyi bir eğitim hizmeti sunabilmek için sürekli mesai harcıyor, bunun gayretiyle gece gündüz çalışıyoruz Başkan Demirtaş,” Mahallelerimize sırasıyla açmayı hedeflediğimiz “Mahalle Kreşi ve Kültür Evleri Projesine” ilçe halkımız tarafından gösterilen ilgiden çok mutluyuz.

“Bizde kenar mahalle çocuğu olarak büyüdük”

Bizde kenar mahalle çocuğu olarak büyüdük. Büyüklerimiz geçim sıkıntısı nedeniyle bizlerle ilgilenemedi. İlerde olurda halka hizmet edecek bir pozisyona gelirsem bende sonraki nesillerin gelişimine katkı destek sunacağım diye kendi kendime bir söz vermiştim. Çocukların kişilik ve kimlik kazanmasının 4-6 yaş gurubunda ancak gerçekleştiğini daha sonra kişilik kazanmaktan ne yaparsanız yapın çok başarılı olunmadığında etkilenerek dar gelirli ailelerin bulunduğu mahallelerimizde yavrularımızı sağlam aile bağlarıyla yetişen bir birey olarak eğitimlerini almasında bu projeyi ilçemizde hayata geçirdik. Bu projemizi dahada kapsamlı hale getirmek içinde ilçe halk eğitimden destek alarak kreşlerimize evlatlarını getiren annelerin aile bütçesine katkı sağlayacak bir ortam hazırlayarak biçki dikiş yada nakış üzerine el sanatlarına yönelik yaptıkları el emeği göz nuru ürünlerin satışına yönelik bir uygulamayı da hayata geçireceğiz. Farklı branşlarda bünyemizde 70’e yakın kursumuz var. Bu manada halk eğitim işbirliğiyle anneler için kurs, çocuklarımız içinde ana sınıfı öğretmenlerinden de istifade ediyoruz” dedi.

“Alt gelir kategorisinde ailelerimize ücretsiz”

Maddi durumu zayıf olan ailelerin çocuklarının topluma kazandırma mantığıyla 2022 yılında Çatalarmut, Zeytinlik, İlyasköy mahallelerinde hizmete devam eden kreşlerimize Kadıköy, Karasamsun, Cedit, Saitbey, Ataköy toplu açılışlarıyla kreş sayısını 8’e ulaştığına da dikkat çeken Başkan Demirtaş,” Dar gelirli ailelerimizin bulunduğu mahallelerimize öncelik vererek fiziki şartlara uygun olan yapıları kiralayarak çocuklarımıza göre dizayn edip kreş haline getiriyoruz. Kreşlerimize başvuru yapan vatandaşlarımızdan önce ailenin mali durumuna bakıyoruz. Alt gelir kategorisinde olanların başvurularını kabul ediyoruz. Buda asgari ücretin üçte biri oranında kişi başı geliri 2835 TL’nin altında olan ailelerin çocuklarını ebe beyinleriyle buraya ücretsiz kayıt ediyoruz. Kreşlerimizde bir öğün çocuklarımıza yemek veriyoruz. Ayrıca şuan hizmet veren kreşlerimizi denetliyor, en küçük bir eksilik olduğunda da anında müdahale ediyoruz. Burada yıkılan kalpler bir dünyanın yıkılması ve kırılmasıdır. Buna asla müsaade etmeyiz” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak