SAMSUN TERME DERESİ TAŞTI!

Samsun'da Terme Deresi Taştı yollar ve işyerlerini su bastı. Terme Belediyesi ve kolluk güçleri bölgede incelemelerde bulunarak, bazı noktalarda suyun tahliyesi için çalışma başlattı.

SAMSUN TERME DERESİ TAŞTI!
SAMSUN TERME DERESİ TAŞTI! Samsun Güncel Haber

Bölgede etkili olan sağanak yağış sonrası debisi yükselen derede gece taşkınlar oluştu. Terme Belediyesi ve kolluk güçleri bölgede incelemelerde bulunarak, bazı noktalarda suyun tahliyesi için çalışma başlattı.
Derenin taşmasıyla çevresindeki parklar, yürüyüş yolları, ilçe içindeki mazgalların tıkanmasıyla sokaklar sular altında kaldı. İlçedeki birçok köprü ve yol güvenlik önlemi nedeniyle yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Terme Belediyesi tarafından bölgede can ve mal kaybının önüne geçmek için önlemler alındı. Şehir merkezinden bazı caddeler göle döndü, iş yerlerini su bastı. Irmak kenarında bulunan mahallelerin tehlikeli bölgelerinde kolluk kuvvetleri tarafından önlem alındı, vatandaşlara uyarılar yapıldı.
Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme Deresi'nin taştığı bölgelerde incelemelerde bulundu. Kılıç, "İlçemizde yoğun yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tüm ekiplerimizle sahadayız. Ekiplerimiz önlem almak, oluşan tahribatları tespit ve tamir etmek için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyorlar. Gelen ihbarlara anında ve hızlı bir şekilde müdahale ediyoruz." dedi.
Kaymakamlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise ilçede bugün taşımalı eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak