YARALI YAVRU KARACA TEDAVİSİNİN ARDINDAN DOĞAYA BIRAKILDI

Fatsa ilçesine bağlı Başköy mahallesinde bir çiftinin tırpan motoru ile kaza ile yaraladığı 10 günlük yavru Karaca ilk müdahalesi yapıldıktan sonra genel durumunda bir bozukluk görülmediği için bulunduğu yere annesi ile tekrar buluşması için bırakıldı.

YARALI YAVRU KARACA TEDAVİSİNİN ARDINDAN DOĞAYA BIRAKILDI
YARALI YAVRU KARACA TEDAVİSİNİN ARDINDAN DOĞAYA BIRAKILDI Samsun Güncel Haber

 İhbar üzerine Başköy mahallesine giden Fatsa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ebru Biçim gerekli müdahaleyi uyguladıktan yavru Karacayı bulunduğu yere bıraktı. Yavru Karacanın annesinin de yavrusuna yakın bir noktada beklediği tespit edildi.


“MÜDAHALEYİ YAPTIKTAN SONRA DOĞAYA BIRAKTIK”

Olay yerinde açıklamada bulunan Fatsa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ebru Biçim, “Sabah saatlerinde bitkileri hasat etmekte kullanılan tarım aletiyle bahçeye giden vatandaşımız, fındık ocağının kenarında duran yavru Karacayı fark etmeden hafifçe yaralamış. Vatandaş daha sonra bize haber verdi ve biz de hemen olay yerine giderek gerekli müdahaleyi yaptık. Karacanın 10 günlük yavru olduğunu gözlemledik. Gerekli müdahalesini gerçekleştirdik. Genel durumunda herhangi bir bozukluk yoktu. Daha sonra annesinin yakınlarda olabileceğini düşünerek ve yarasının ileri seviyede olmadığını gözlemleyerek yavruyu annesinin gözetimine bıraktık.” dedi.

  “KARACA GÖRÜLDÜĞÜNDE TEMASTA BULUNULMAMALI”

Vatandaşlardan yavru Karaca gördüklerinde herhangi bir temasta bulunmamaları konusunda uyarılarda bulunan Veteriner Biçim, “Çünkü annesi yakın çevrede besleniyordur. Zaten birbirlerine seslenerek kendileri yavrularını bulabiliyor, ulaşabiliyor. Böyle durumlarda eğer yara aldıysa da ihbar hattımıza ihbarlarını yaparak yardımcı olmalarını sağlayabiliriz.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak