SAĞANAK ATAKUM'DA HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Atakum Belediyesi ekipleri, sağanak yağışın etkili olduğu şehir genelinde birçok yerde çalışma gerçekleştirdi. Yağışlardan etkilenen Atakumluları ziyarete giden Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Sağanak nedeniyle zor durumda kalan komşularımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

SAĞANAK  ATAKUM'DA HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ
SAĞANAK  ATAKUM'DA HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ Samsun Güncel Haber

Samsun ve ilçelerinde gece başlayan ve devam ettiren yağışlar sebebiyle Atakum’da da hayat olumsuz etkilendi. Günün erken saatlerinde Atakum ilçesinde okullar tatil edilirken, devam eden şiddetli yağış nedeniyle ev ve iş yerlerinde su baskınları yaşandı. Bazı apartmanların istinat duvarları yıkılırken, araçlar da hasar aldı.

EKİPLER SEFERBER OLDU

Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yağışla birlikte kentin ana caddelerinde meydana gelen taşkınlara kısa sürede müdahalede bulunarak ulaşımın aksamaması için seferber oldu. Ekipler, yağmur sularıyla birlikte yollara akan topraklar ve taşları temizledi; kepçe yardımıyla tıkanan kanalları açarak daha fazla su baskını olasılığı engellendi. Kent içerisinde bazı yollarda çökmeler yaşandı, çukurlar oluştu. Belediye ekipleri çökmelere ve çukurlara da anında müdahale ederek, kazaların önüne geçti. Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri ise kentte çöken istinat duvarlarında incelemeler yaptı. Hem çöken istinat duvarları hem de duvar altında kalarak hasar gören araçlar için tutanak tuttu.  

BAŞKAN DEVECİ SAHADA İNCELEDİ

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de su taşkınları sebebiyle evleri ve iş yerleri zarar gören Atakumlularla sabah saatlerinde bir araya gelerek bilgi alırken, saha ekipleriyle de durum değerlendirmesinde bulundu. Başkan Deveci yaptığı açıklamada, “Atakum’da gece saatlerinden itibaren ciddi bir yağış yaşandı. Son dönemlerde iklim değişti. Maalesef, Atakum’un merkez mahallelerinde evlerde ve iş yerlerinde su baskınları yaşandı. Çöken istinat duvarlarımız var. Tüm ekiplerimiz sahada çalışmalarına devam ediyor. Meteorolojik uyarıları dikkatle takip ediyoruz. Ekiplerimiz, yaşanması muhtemel olumsuzluklara her an müdahale edecek şekilde hazırda bekliyor. Sağanak nedeniyle zor durumda kalan komşularımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm Samsunlu yurttaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak