CANİK'TE SAĞANAK YAĞIŞA KARŞI ETKİN MÜCADELE

Canik Belediyesi, sağanak yağışlardan dolayı vatandaşların olumsuz durumlarla karşılaşmalarını engellemek için mücadele ettiler.

CANİK'TE SAĞANAK YAĞIŞA KARŞI ETKİN MÜCADELE
CANİK'TE SAĞANAK YAĞIŞA KARŞI ETKİN MÜCADELE Samsun Güncel Haber

Canik Belediyesi, kentte etkili olan sağanak yağışlardan dolayı vatandaşların olumsuz durumlarla karşılaşmamaları adına yağışlara anında müdahale etti. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için sağanak yağışlarla mücadele eden Canik Belediyesi ekipleri, ilçede hummalı bir çalışma gerçekleştirdi. İlçe genelinde sağanak yağmura karşı tedbirler alan Canik Belediyesi, vatandaşlardan gelen istekleri süratle yerine getirerek şiddetli yağışlara anında müdahale etti. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ekipler tarafından sağanak yağmura karşı devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, ekipleri koordine etti. Başkan İbrahim Sandıkçı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Canik Kaymakamı Mahmut Halal ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir İle beraber ilçede gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi. Canik’te yağışların etkili olduğu yerlerde bulunan vatandaşları ziyaret eden, onların taleplerini dinleyen Başkan İbrahim Sandıkçı gerekli müdahaleleri ekiplerle birlikte gerçekleştirdi.

Şiddetli Yağışlara Karşı Cansiperane Çalışma

Canik Belediyesi, kentte etkisini gösteren şiddetli yağışlardan ilçe halkının olumsuz  şekilde etkilenmesini önlemek için yağışlara hemen müdahale etti. Teyakkuz halinde olan ekipler sağanak yağışın başladığı ilk dakikalardan itibaren ilçede gerekli tedbirleri aldı.  Canik’te şiddetli yağışların etkili olduğu bölgelere anında müdahale eden ekipler, vatandaşlar tarafından çağrı merkezine iletilen talepler doğrultusunda gerekli çalışmaları hızla tamamladı.  Tüm ekip ve ekipmanlarla sahada şiddetli yağmura karşı etkin bir mücadele veren Canik Belediyesi, ilçe genelinde mazgal ve yağmur suyu gider temizleme çalışmalarını gerçekleştirdi. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Canik Kaymakamı Mahmut Halal ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir İle birlikte sağanak yağışlardan etkilenen Gülsan Sanayi Sitesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, sanayi esnafına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Sandıkçı Çalışmaları Yerinde İnceledi

İlçede sağanak yağışlara karşı gerçekleştirilen çalışmaları bölgede inceleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, ekipleri sahada koordine etti. İlçede sağanak yağmurun etkilendiği yerlerde bulunan vatandaşları tek tek ziyaret eden Başkan İbrahim Sandıkçı, vatandaşların isteklerini yerinde dinleyerek ekiplerle birlikte hemen yerine getirdi. Ekiplerin teyakkuzda olduğunu ve ilçede gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı,  “Meteoroloji’den aldığımız bilgilere göre bu hafta devam etmesi beklenen şiddetli yağılardan vatandaşlarımızın olumsuz bir şekilde etkilenmemesi için ekiplerimizle birlikte ilçemizde yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekiplerimiz teyakkuz halinde.  Kırsal mahallelerimizde heyelan riski taşıyan bölgelerin düzenli olarak kontrollerini sağlıyoruz. İlçemizde gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın şiddetli yağışlar nedeniyle herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için ekiplerimizle 7/24 sahadayız” dedi.

Canik Belediyesi tarafından yapılan açıklamada vatandaşların sağanak yağışlardan dolayı yaşayabileceği olumsuz durumlarda belediyenin 444 55 90 numaralı çağrı merkezine ulaşarak talepte bulunabileceği kaydedildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak