ATAKUM'DA SELİN İZLERİ SİLİNİYOR

Atakum Belediyesi ekipleri, kentte etkili olan sağanak yağışın hemen ardından merkez ve kırsal bölgelerde selin izlerini silmek için birçok noktada çalışmalar gerçekleştirdi.

ATAKUM'DA SELİN İZLERİ SİLİNİYOR
ATAKUM'DA SELİN İZLERİ SİLİNİYOR Samsun Güncel Haber

Samsun ve ilçelerinde önceki gün etkili olan, Atakum’da da hayatı olumsuz etkileyen sağanak yağışın ardından, Atakum Belediyesi ekipleri selin izlerini kentten silmek için hummalı bir şekilde çalıştı. 

KANALLAR, MENFEZLER AÇILDI 

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şiddetli yağmurla birlikte ulaşım ağına sürüklenen toprak, taş, ağaç parçalarını temizlemek için hem kırsal hem de merkez mahallelerde çalışma yaptılar. Toprağın kayarak ulaşımı zorlaştırdığı yollar kepçe yardımıyla temizlendi. Birden çok noktada çalışmalarını sürdüren ekipler, tıkanan kanalları açarak yeniden başlayabilecek yağışa karşı tedbir aldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de yoğun yağışın ardından kentteki menfez temizliklerini gerçekleştirdiler. 

EVDE DESTEK BİRİMİNDEN DAYANIŞMA 

Atakum Belediyesi’nin engelli, dezavantajlı ve 65 yaş üstü vatandaşlara evde temizlik, psikolojik destek, sağlık ve kuaför hizmeti veren Evde Destek Hizmetleri Birimi bu defa su baskını yaşanan evlere destek oldu. Ekipler,  yoğun yağış sonrasında evlere giren yağmur sularının temizliğini yaptılar. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak