Samsun'da Kırsalda Kalkınma Hamlesi! Hibe Desteği Verilecek

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, kırsal bölgede yaşamayı taahhüt eden lise ve üniversite mezunu gençlere bakanlık tarafından hibe verileceğini söyledi.

Samsun'da Kırsalda Kalkınma Hamlesi! Hibe Desteği Verilecek
Samsun'da Kırsalda Kalkınma Hamlesi! Hibe Desteği Verilecek Samsun Güncel Haber

arım ve Orman Bakanlığı, gençleri kırsal alanda yaşama teşvik etmek için hibe destekli "Uzman Eller Projesi" adlı bir proje başlattılar. Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam da, bakanlığın açıkladığı projenin hayırlı olması dileklerinde bulundu.

GENÇ GİRİŞİMCİLERİN YANINDAYIZ

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeleri belirtti:

"Kırsal alanda yaşamayı taahhüt eden; tarım, orman, gıda ve su ürünleri alanlarında lise ve üniversite mezunu gençlerimize Türkiye genelinde toplam 300 milyon hibe desteği sağlayanacak. Hayırlı olsun. Genç girişimcilerimizin hep yanındayız. Bu yüzyılı, üretimin ve üreticimizin yüzyılı yapacağız."

12 PROJE KAPSAMA ALINDI

Sağlam ayrıca, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan "Uzman Eller Projesi"nin 2023 başvuru dönemi için yapılan başvurulardan, İl Proje Değerlendirme komisyonunca uygun olarak değerlendirilen 12 projenin asil, 20'sinin ise yedek olarak destekleme kapsamına alındığını açıkladı. Sağlam, Samsun'da hibe sözleşmesine asil olarak hak kazanan 12 projenin tutarının 4 milyon 136 bin lira olduğunu belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak