Samsun'da Mavi Bayraklı Plajlar Sezona Hazır

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Karadeniz Bölgesi’nin mavi bayraklı en fazla plaja sahip şehri Samsun'da sahiller yeni sezona hazır hale geldi.

Samsun'da Mavi Bayraklı Plajlar Sezona Hazır
Samsun'da Mavi Bayraklı Plajlar Sezona Hazır Samsun Güncel Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Birbirinden güzel plajları bulunan Samsun’da ‘Mavi Bayraklı’ 13 plajımız var. Ama tüm plajlarımızın ‘Mavi Bayrak’ sahip olması için çalışıyoruz. Buna yönelik de çevre yatırımlarımıza büyük önem veriyoruz” ifedelerinde bulundu.

Karadeniz Bölgesi’nin mavi bayraklı en fazla plaja sahip kenti olan Samsun’da Büyükşehir Belediyesi ekipleri yaz sezonu için tüm hazırlıklarını tamamladı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri plaj ve kıyılarda temizlik ve bakım çalışmalarına devam etmektedir. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) verilerine göre Türkiye’de Temiz ve güvenilir plaj anlamına gelen ‘Mavi Bayrak’ sahibi 551 plaj bulunurken bunlardan 13’ü Samsun’da yer almaktadır. Samsun en çok Mavi Bayraklı plaja sahip olan kent sıralamasında ise Samsun 6’ıncı sırada yer alıyor.

‘TEMİZLİK VE BAKIM ÇALIŞMALARI YAPILIYOR’

Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı'nda görevli Çevre Mühendisi ve Mavi Bayrak Yerel Sorumlusu Enes Sinan Yüksel, yeni sezon için plajlarda temizlik ve bakım çalışmalarının, cankurtaran kulelerinin, mavi bayrak panolarının ve engellilere ait alanların yenileme çalışmalarının yapıldığını söyledi. Halk plajlarında çakıl, taş, ambalaj atıkları, sigara izmariti gibi atıkların ekiplerce toplandığını söyleyen Yüksel, "Yabani otlar temizleniyor, sahilde insanların güneşleneceği kumlar titizlikle taranıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimiz turizm imkânlarını temiz ve çevreci bir anlayışla geliştirmeye devam edecek, yaptığımız çalışmalarla ‘Mavi Bayraklı’ plajların sayısını daha da arttırmak için gerekli adımları atmayı sürdüreceğiz" ifadelerinde bulundu.

TÜM PLAJLAR İÇİN ‘MAVİ BAYRAK’ HEDEFİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, vatandaşların sağlıklı bir yaz sezonu geçirmeleri amacıyla yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi. Samsun’un dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğunu belirten Başkan Demir, "Birbirinden güzel plajları bulunan Samsun’da ‘Mavi Bayraklı’ 13 plajımız var. Ama tüm plajlarımızın ‘Mavi Bayrak’ sahip olması için çalışıyoruz. Buna yönelik de çevre yatırımlarımıza büyük önem veriyoruz. Halkımıza en iyi hizmeti vermek adına tüm imkanlarımızı ve gücümüzü seferber ederek hizmetlerimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Sahillerdeki plaj ve yürüyüş yollarını 24 saat temiz tutuyoruz. Kumsalları, yeşil alanları ve yürüyüş yollarını atık ve çöplerden arındırarak kullanıma hazır hale getiriyoruz" dedi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak