BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, FATSA BELEDİYESİ, AFAD VE OSKİ YAŞANAN SEL FELAKETİ İÇİN EL ELE VERDİ

Yavaş ve Aşağıyavaş Mahallelerinde aşırı sağanak yağıştan dolayı meydana gelen su taşkını sebebi ile Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Hatipoğlu, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ve ekipler sahada.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, FATSA BELEDİYESİ, AFAD VE OSKİ YAŞANAN SEL FELAKETİ İÇİN EL ELE VERDİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, FATSA BELEDİYESİ, AFAD VE OSKİ YAŞANAN SEL FELAKETİ İÇİN EL ELE VERDİ Samsun Güncel Haber

Dün gece yarısından itibaren başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini artırarak devam eden sağanak yağış nedeniyle Yavaş, ve Aşağıyavaş Mahalleleri başta olmak üzere, Bolaman, Ilıca havzalarında yağışın başladığı andan itibaren Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, OSKİ ve AFAD koordinasyonunda çalışmalar aralıksız devam ediyor.

“VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM”

14 ayrı noktada heyelan dolayısı ile yolların kapandığını söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Evet sel afetinin yaşandığı Yavaş ve Aşağıyavaş mahallelerimizdeyiz. Özellikle aşırı yağışlardan kaynaklı ciddi heyelanların, yolda kalmaların yaşandığı mahallemizde AFAD’ın koordinasyonunda Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimizde burada. Fatsa belediyemiz tüm imkânlarıyla burada. Bölgede mahsur kalan 2 vatandaşımız vardı. Onların şuanda kurtarılması sağlandı. Yaklaşık 14 ayrı noktada yolun kapandığı yerler var. 10 ayrı noktada tüm iş makinalarıyla yollar açılmaya başlandı. Selin ortasında, heyelanın ortasında kalan bir aile vardı inşallah kısa sürede ona da ulaşacağız. Özellikle bu bölgedeki yoğun yağışlardan kaynaklı Ilıca merkezi ve Fatsa Ilıca deresine doğru yoğun bir sel geliyor. Bu vesileyle de o bölgede gerekli uyarıları yaptık. Vatandaşlarımızı özellikle dere yataklarından uzak durması noktasında bir kez daha uyarmak istiyorum. Bu gece sabaha kadar devam edecek yağışta yine sel ve su taşkınları ilçemizin farklı mahallelerinde de gerçekleşebilir. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, mahsur kalan vatandaşlarımıza da kısa süre içerisinde ulaşmayı ümit ediyorum. Geçmiş olsun.” dedi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak