GENÇLERİN GÜCÜ FATSA’NIN GÜCÜ PROJESİNDE ÜRETİMLER SÜRÜYOR

Gençlerin istihdam kapısı olan Kent Mobilyaları Üretim Atölyesi’nde üretilen ürünlerin satılarak belediye kazanç sağlayacak.

GENÇLERİN GÜCÜ FATSA’NIN GÜCÜ PROJESİNDE ÜRETİMLER SÜRÜYOR
GENÇLERİN GÜCÜ FATSA’NIN GÜCÜ PROJESİNDE ÜRETİMLER SÜRÜYOR Samsun Güncel Haber

Gençlik faaliyetleri girişimcilik kategorisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüle layık görülen Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında hibe almaya hak kazanan "Gençlerin Gücü Fatsa'nın Gücü" projesinde eğitimler sürüyor.

ÜRETİME GEÇEREK MEYVELERİNİ VEREN GENÇLERİN GÜCÜ PROJEMİZ GURUR VERİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüle layık görülen Gençlerin Gücü Fatsa’nın Gücü projesinin gurur vesilesi olduğunu ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Hibe kapsamında 2 buçuk milyon TL olan “Gençlerin Gücü, Fatsa'nın Gücü” projesi ile Kent Mobilyaları Üretim Atölyemizdeki üretime gençlerimizin gücü çok büyük. Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde 10 tane genç kardeşimizi bu proje kapsamında istihdam ediyoruz. Projemiz hız kesmeden devam ediyor. Oturma bankları, piknik masaları, çatılı piknik masaları, kamelya, çiçeklik ve çocuk parkı üretimi gerçekleştiriyoruz. Bugün bir atölye kapsamında yapılan proje, yarın bir fabrikaya dönüşebilir. Buradan çıkacak olan işlerin kurumsallığı çok önemli. Belki, Fatsa ve çevre ilçelerimizin kent mobilyalarını üretmekle kurmuş olduğumuz hayal, yarın farklı illere satışlar yapabileceğimiz bir fabrikaya dönüşebilir. Proje, tamamen genç kardeşlerimizin emekleriyle oluşacak. Projemizin amacı, şehrimizde kent mobilyalarını gençlerimizle üreterek, bu atölyeyi geliştirerek büyütmek. Gençlerimizin hayali üzerine koyacağı emek, göstereceği gayret ile atölyeyi fabrikaya dönüştürme noktasında sağlayacağımız tüm imkânları seferber etmeye hazırız. Bu projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak