SAMSUN'DA MAHALLELERİN YOL SORUNU TEK TEK ÇÖZÜLÜYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tekkeköy ilçesine bağlı Aşağıçinik-Kahyalı-Köprübaşı grup yolunda vatandaşların yıllardır çektiği yol çilesini bitiriyor.

SAMSUN'DA MAHALLELERİN YOL SORUNU TEK TEK ÇÖZÜLÜYOR
SAMSUN'DA MAHALLELERİN YOL SORUNU TEK TEK ÇÖZÜLÜYOR Samsun Güncel Haber

20 mahalleyi birbirine bağlayan 5 bin 200 metre uzunluğundaki yolda, sathi kaplama çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi yolun genişliğini de 5 metreden 15 metreye çıkardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir "Ekiplerimiz vatandaşlarımızın yol ile ilgili taleplerini karşılamak için gece gündüz çalışıyor. Kentimizde hizmet gitmeyen tek bir yer bile bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi, mahallelerin ulaşım ile ilgili sorunlarını tek tek siliyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından mahalle ve grup yollarında yapılan çalışmalarla birlikte, vatandaşlar konforlu ulaşım imkanına kavuşuyor. Bu kapsamda Tekkeköy ilçesine bağlı Aşağıçinik-Kahyalı-Köprü başı grup yolunda da hızla bir çalışma başlatıldı. Önce zemin iyileştirmeleri yapılan 5 bin 200 metre uzunluğundaki yolda, genişlik 5 metreden 13 metreye çıkarıldı. Ardından sathi kaplama çalışmasına başlandı.

‘YENİ YOL ÇOK GÜZEL OLUYOR’

Köprübaşı Mahallesi Muhtarı Ufuk Macit, yapılan yol çalışması nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e teşekkür ederek “Eskiden bu yolda iki araba yan yana geçerken sorun olurdu. Şimdi yapılan çalışma ile yol genişletildi. Çok güzel bir çalışma yapıldı. Yıllardır bir yol hasretimiz vardı. Ekipler çalışmaya devam ediyor. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun" ifadelerini kullandı. Çalışmaları yakından takip eden mahalle sakinlerinden Süleyman Bayram ise "Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Yolumuz o kadar genişletildi ki çok güzel oldu. Çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

‘5 METREDEN 13 METREYE ÇIKARILDI’

Çalışma ile ilgili bilgi veren Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı Tekkeköy Şube Şefi Mustafa Gür ise “Burası 20 mahalleyi birbirine bağlayan bir yol. Ulaşım açısından sıkıntılar yaşanıyordu. Kazı ve dolgu çalışmaları yaptık. Temel malzemesini serdik. Genişliği de 13 metreye çıkararak A tipi sathi kaplama çalışmalarına başladık. Hızla çalışmaları tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

‘HİZMET GİTMEYEN YER BIRAKMAYACAĞIZ’

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, mahallelerin yol ile ilgili yaşadıkları sorunları tek tek sildiklerini belirterek “Ekiplerimiz vatandaşlarımızın yol ile ilgili taleplerini karşılamak için gece gündüz çalışıyorlar. Aşağıçinik-Kahyalı-Köprübaşı grup yolu da sorun yaşanan güzergahlardan biriydi. Burada da kapsamlı ve hızlı bir çalışma yürütüyoruz. Yolu hem genişlettik hem de sağlamlaştırdık. Yeni yolun yapımı en kısa sürede tamamlanacak. Kentimizde hizmet gitmeyen tek bir yer bile bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak