EKİPLER ANA İSALE HATTININ ONARIMI İÇİN SEFERBER OLDU

Fatsa’da aşırı yağışlardan dolayı oluşan sel nedeniyle Elekçi Irmağında büyük çapta hasar gören Dolunay ve Evkaf mahallelerini besleyen ana isale hattının onarılması için ekipler gece boyunca seferber oldu.

EKİPLER ANA İSALE HATTININ ONARIMI İÇİN SEFERBER OLDU
EKİPLER ANA İSALE HATTININ ONARIMI İÇİN SEFERBER OLDU Samsun Güncel Haber

 Yapılan çalışmaları yakından takip eden gece boyunca ekiplerin yanından hiç ayrılmayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Büyük bir sel afeti yaşadık. İlçemizde kapalı yol kalmayana kadar, içme suyu hattımız onarılana kadar sahadan ayrılmayacağız.” dedi.
 
“6 TANE İŞ MAKİNESİ, 2 TANE VİNÇ VE 30 TANE PERSONEL İŞ BAŞINDA”

Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Dolunay ve Evkaf mahallelerini besleyen ana isale hattının onarılması OSKİ öncülüğünde tüm kurumların mücadele verdiğini belirterek, “Ana isale su hattındaki arızayı gidermek için ekiplerimiz hummalı bir şekilde çalışma içerisinde. 6 tane iş makinesi, 2 tane vinç ve 30 tane personel ile birlikte gece boyunca devam eden çalışmalarımız sonucunda bugün bölgemizdeki ana isale hattımızın 50 metrelik eklemesini tamamlamış olacağız. Çalışma şartları hava şartları biraz daha zor. İnşallah kazasız belasız bir şekilde bu arızayı en kısa sürede tamamlamış olacağız.” dedi.
  İlçede aşırı yağmur nedeniyle 40 evi 50’ye yakın iş yerini su bastığını da ifade eden Başkan Kibar, “Tüm ekiplerimiz vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için canla başla çalışıyor. İlçemizde kapalı yol kalmayana kadar, içme suyu hattımız onarılana kadar sahadan ayrılmayacağız.” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak