İLKADIM’DA MAHALLE KREŞLERİNİN 8’İNCİSİ ATAKÖYDE HİZMETE AÇILIYOR

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Mahalle Kreş ve Kültür Evi projesi kapsamında Ataköy Kreşimizle, ilçemizde 8. kreşi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Minik yavrularımızdan başlayarak yaş almış insanımıza kadar her yaştan İlkadım halkımızın yararlanacağı alanları inşa ediyoruz” dedi.

İLKADIM’DA MAHALLE KREŞLERİNİN 8’İNCİSİ ATAKÖYDE HİZMETE AÇILIYOR
İLKADIM’DA MAHALLE KREŞLERİNİN 8’İNCİSİ ATAKÖYDE HİZMETE AÇILIYOR Samsun Güncel Haber

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın talimatıyla hayata geçen Mahalle Kreş ve Kültür Evleri çağdaş ve kaliteli eğitimiyle ebeveynlerin öncelikli tercihi oluyor. Ataköy Mahallesi’nde eğitime dönemine başlayacak olan kreşte çocukların fiziksel ve sosyal gelişimleri için her türlü imkân sağlandı.2 katlı binada hizmet verecek kreş, çocukların nitelikli eğitim alabileceği ve kaliteli zaman geçireceği bir merkez olacak. Kreşte 4-6 yaş grubu çocuklara kişisel gelişim ve okul öncesi eğitimi verilecek. 3 ayrı sınıfta uzman personel tarafından eğitim alan çocuklar için ayrıca bahçesinde bulunan korunaklı alanda çok amaçlı oyun ve spor alanı da bulunuyor.

“Cıvıl cıvıl bir eğitim yuvası hazırladık”

Mahalle kreşlerimizi gücümüz yettiğince tüm mahallelere yaymaya çalışıyoruz diyen İlkadım Belediye Başkan Necattin Demirtaş,” Şu an 8. kreşimiz açılış için gün sayıyor. Bir ilçe belediyesinin yaptığı sekizinci kreş çok önemli bir adımdır. Hedefimiz her mahallemize bu kreş hizmetini götürmek. Çünkü çocuklarımızın kreşe gittiklerinde sosyalleşmeyi, özgüveni, başkalarına saygı duymayı, becerilerinin gelişmesini, dil gelişimi, spor alışkanlığı, öğrenme alışkanlığı ve düzenli yaşama uyum sağlamayı öğrenmelerinin yanı sıra annelerimizde kreşimizde bulunan kurslarımızda yaptıkları el emeği göz nuru ürünleriyle ev ekonomilerine katkı sağlayacak bir yapıda bir araya getiriyoruz. Ataköy kreşimizde güzel bir mimari tasarımla, harika bir tefrişatla, çocuklarımıza cıvıl cıvıl bir eğitim yuvası oluşturduk. Hem çalışan annelerimize, çocuklarımıza iyi gelecek bir eser hem de okul öncesi eğitime de değer katacak bir yatırımı daha ilçemize kazandırdık. Deneyimli ve birikimli öğretmenlerimiz var. Birikimlerini çocuklarımıza aktaracaklar. Yeni kreşlerin açılmasını bekleyen birçok ebeveyn var. Biz de mahallelerimizde kreşler açmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak