BAŞKAN DEMİRTAŞ KPSS’YE HAZIRLANAN GENÇLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR

Eğitime desteği ve bu konudaki önemli çalışmalarıyla dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 23 Temmuz'da yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumlarına hazırlanan gençleri sınav öncesinde yalnız bırakmıyor.

BAŞKAN DEMİRTAŞ KPSS’YE HAZIRLANAN GENÇLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR
BAŞKAN DEMİRTAŞ KPSS’YE HAZIRLANAN GENÇLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR Samsun Güncel Haber

Gelecek nesillerin eğitimli ve donanımlı olması için şehrin kalbi İlkadım’da birçok önemli çalışmaya imza atan Başkan Necattin Demirtaş, gençlerin hedeflerine ulaşması için eğitime olan desteğini sürdürüyor. Belediye Hizmet Binası Çok Amaçlı Salon’unda Lise ve Önlisans KPSS için Yargı Akademi Eğitim Kurumları ile ortaklaşa düzenlenen konu tekrarı ve soru çözüm etkinliğine gençlere salon tahsis eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş KPSS ve TYT-AYT'de fenomen hâline gelen Öğretmen &Yazar Bayram Meral’ı gençlerle buluşturdu. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programda eğitimci Bayram Meral Coğrafya alanında sınava hazırlanan gençlere altın değerinde tavsiyeler verdi.

“Kaygı konusunun önemine dikkat çekti”

Bayram Meral ise, sınavın en önemi unsurları arasında yer alan kaygı konusuna değindi. Kaygı hissedildiğinde bu duygunun engellenmemesi gerektiğine işaret eden Meral, “Unutmayın ki kaygı, bu gibi durumlarda oluşabilecek en doğal duygu durumudur. Nefes egzersizleri yaparak olumlu düşünceler geliştirebilirsiniz. Son günlerde düzenli uyumanız, sağlıklı beslenmeniz, hafif egzersizler yapmanız ve olumlu düşünmeniz sınav performansınıza katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

“Sınava girecek olan öğrencilere başarılar diledi”

Salona gençlerin alkışlarıyla giren ve öğrencilere sınavlarında başarı dileyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Geleceğimizin teminatı gençlerimizden çok umutluyuz. İnşallah verilen emekler boşa çıkmaz ve her bir öğrencimiz hedefine en başarılı bir şekilde ulaşır. Gençlerimizi hayatın yeni bir safhasına taşıyacak bu sınav elbette önemlidir. Ancak hiçbir şey gençlerimizin moral, motivasyon, ruh ve beden sağlığından önemli değildir. Siz gençlerimiz bizler için çok kıymetlisiniz. Her zaman yanınızda olan tüm sevenlerinizin bu süreçte de yanınızda olacağını asla unutmayın. Sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

“Meral’dan Başkan Demirtaş’a teşekkür plaketi”

Programın sonunda sınava girecek gençlerin sorularını yanıtlayan Meral başta Yargı Akademi Eğitim Kurumlarına sonrasında ise kendilerini sınav öncesinde gençlerle buluşturduğu için Başkan Demirtaş’a teşekkür ederek plaket takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak