KAVAK ÇİLEĞİ PAZARA İNMEDEN SATILIYOR

Samsun'un Kavak ilçesinde yetiştirilen çilekler, daha tarlada iken alınarak Türkiye’nin dört bir yanına gönderiliyor.

KAVAK ÇİLEĞİ PAZARA İNMEDEN SATILIYOR
KAVAK ÇİLEĞİ PAZARA İNMEDEN SATILIYOR Samsun Güncel Haber

KAVAK ÇİLEĞİ YOK SATIYOR

Kavak’ta Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü öncülüğünde üretimine başlanan, aroması ve uzun raf ömrü ile de pazarda kendine iyi bir yer edinen Kavak çileği adeta yok satıyor. Pazardaki yerini her geçen yıl daha sağlamlaştıran Kavak çileğinde dikim alanı her geçen gün artıyor.

YILDA 5 TON ÇİLEK ÜRETİMİ YAPILIYOR

İlçenin Muratbeyli Mahallesi'nde Oğuz Duran tarafından üretilen çilekler daha pazara bile inmeden satın alınıyor. Kavak’ta eşi ve ailesi çilek üretimi yapan Oğuz Duran, 3 dönüm arazisinde yılda yaklaşık 5 ton çilek ürettiğini belirterek üç yıl önce korkarak girdiği çilek üretiminde bugün gelen talebe yetişemediklerini söyledi.

"PAZARDA ÇOK BİR YER EDİNDİ"

Bölgenin iklimsel yapısının çiçek üretimi için ideal olduğunu ve yine bölgenin toprak özelliğinden dolayı da üretilen çiçeklerin gerek kokusu ve gerekse aroması bakımından Karadeniz’de bir örneği bulunmadığını ifade eden Oğuz Duran, "Bölgenin toprak yapısı ve iklimsel özelliğinden dolayı eşsiz ve lezzeti bulunan Kavak çileği, lezzeti ve uzun raf ömrü ile pazarda çok iyi bir yer edindi. 3 yıl önce acaba olur mu ya da satabilir miyiz diye büyük kuşku ve şüphe içinde girdiğimiz pazarda bugün gelen talebe yanıt vermekte zorlanıyoruz. Ayrıca bahçemiz yol kenarında olmasından dolayı yoldan geçen vatandaşlar da büyük ilgi gösteriyor. Pazarlama sorunu asla yaşamıyoruz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak