KAPALI YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILIN’DA HİZMETE AÇILACAK

Dolunay Mahallesi Durukent sokakta yapımına başlanılan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, açılış için gün sayıyor.

KAPALI YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILIN’DA HİZMETE AÇILACAK
KAPALI YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILIN’DA HİZMETE AÇILACAK Samsun Güncel Haber

Fatsa Belediyesi tarafından Dolunay Mahallesi’nde yapımına başlanılan Yarı Olimpik kapalı yüzme havuzunda sona yaklaşıldı. 8 dönümlük arazi içerisinde, Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 2 adet kapalı tenis kortu, 1 adet kaykay pisti, 1 adet sportif çocuk oyun alanı ve 1 adet kafeterya bulunuyor.
Bir yandan geleceğimizin teminatı gençlerin gönüllerince zaman geçirebileceği diğer yandan ise yeni şampiyonların yetişeceği spor tesisi, kısa süre içerisinde vatandaşların istifadesine sunulacak.
Fatsa’daki gençlere verdiği sözleri tutmanın haklı gururunu yaşayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, son rötuşların gerçekleştirildiği Yarı Olimpik Kapalı Yüzme havuzunda incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Kibar, gençlik ve spor yatırımlarında ilçeye önemli yatırımlar kazandırdıklarına dikkat çekti.

“GENÇLERİMİZ İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İncelemelerin ardından kısa bir açıklama yapan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Sporcu şehri olma yolunda ilerleyen Fatsa’mız da genç kardeşlerimize söz verdiğimiz gibi kapalı Yarı Olimpik yüzme havuzumuzun inşaatı sona yaklaştı. Toplamda 30 milyon liralık bir yatırımla şehrimizde vatandaşlarımızın ve gençlerimizin hizmetine sunacak olduğumuz kapalı Yarı Olimpik yüzme havuzumuzun çevresinde de spor kompleksi kuruluyor. İki tane kapalı tenis kortunun bulunduğu, bir tane kaykay pistinin bulunduğu, sportif oyun gruplarının bulunduğu ve yanında da sosyal yaşam alanlarıyla birlikte kafeteryası ile hizmet verecek olan Dolunay Mahallesi'nde bulunan spor kompleksi toplamda 30 milyon liralık bir yatırımla gerçekleşti. 20 milyon lirası Spor Bakanlığımız destekli, 10 milyon lirası ise Fatsa Belediyesi bütçeleri ile desteklenen bu spor kompleksini inşallah Eylül ayı itibariyle gençlerimizin ve vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Biraz ufak tefek aksaklıklar yaşanmıştı fakat hızlı bir şekilde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yüklenici firmamızdan gereken bilgilendirmeleri aldık. İnşallah Ağustos sonu itibaren kapalı Yarı Olimpik yüzme havuzumuz tamamlanmış olacak. Sonrasında çevre düzenlemeleriyle birlikte Eylül ayında yeni eğitim öğretim yılına girmeden spor tesisimizin tamamının açılışını gerçekleştireceğiz. Başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza Dolunay Mahallesi sakinlerimize Fatsa'lı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Fatsa’mızı insanların tercih ettiği bir ilçe haline getirmek ve ilçemizi daha güzel yarınlara hazırlamak için çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor. Sevdalısı olduğumuz genç nesillerimizin daha güzel vakit geçirebilmesi ve sportif faaliyetleri ilçemizde çoğaltmak için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak