EMEKLİ POLİSTEN DOKTORA SİLAHLI SALDIRI GİRİŞİMİ

Samsun'da emekli bir polis memuru, Bafra Devlet Hastanesi'nde ameliyat ettirdiği kızıyla ilgili bilgi vermediğini öne sürdüğü beyin cerrahı Ömer Özkan'a silahlı saldırı girişiminde bulundu.

EMEKLİ POLİSTEN DOKTORA SİLAHLI SALDIRI GİRİŞİMİ
EMEKLİ POLİSTEN DOKTORA SİLAHLI SALDIRI GİRİŞİMİ Samsun Güncel Haber

Samsun'un Bafra ilçesinde doktora silahlı saldırı girişiminde bulunan emekli polis memuru S.U. (74) tutuklandı.

Olay, Bafra Devlet Hastanesi’nin 4’üncü katındaki Üroloji Servisi'nde meydana geldi.

DOKTORU BAKANLIĞA ŞİKAYET ETTİ

Emekli polis memuru S.U., kızını ameliyat ettirdiği Beyin Cerrahi Uzmanı Doktor Ömer Özkan’ı, 3 gündür bilgi vermediğini öne sürerek Sağlık Bakanlığı’na şikayet etti. Daha sonra emekli polisin ameliyatlı kızı yoğun bakım servisine alındı.

SİLAH ÇEKTİ, MERMİ TAVANA İSABET ETTİ

Hastanede doktoru bekleyen S.U., burada Ömer Özkan’a silah doğrulttuğu sırada hastanedeki vatandaşların müdahalesiyle mermi tavana isabet etti, silah sonra tutukluk yaptı.

Yaşanan arbede sırasında güvenlik görevlileri şüpheliyi etkisiz hale getirdi. İhbarla olay yerine gelen polis S.U.’yu, gözaltına aldı. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

"SALDIRIYLA İLGİLİ HUKUKİ SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ"

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, yaptığı yazılı açıklamada, saldırıya uğrayan doktora ve sağlık camiasına geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Vali Dağlı, açıklamada, şunları söyledi:

"Bafra Devlet Hastanemizde bir hasta yakınının saldırısına uğrayan beyin cerrahi uzmanımız Dr. Ömer Özkan'a ve sağlık camiamıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tekrarının hiçbir zaman yaşanmaması temennisiyle menfur saldırıyı kınıyor, saldırıyla ilgili hukuki süreci yakından takip edeceğimizin bilinmesini istiyorum."

SAĞLIK ÇALIŞANLARI DOKTORA SİLAH ÇEKİLMESİNİ KINADI

Beyin cerrahı Ömer Özkan'a silah çekilmesine tepki gösteren sağlık çalışanları, Bafra Devlet Hastanesi önünde toplandı.

Samsun Tabip Odası Başkanı Ömer Faysal Çadır, burada yaptığı açıklamada, sağlıkta şiddetin sağlık sistemi üzerindeki en karanlık perde olduğunu ifade etti.

Çadır, "Bu perde tüm çalışanlarımızın çalışma heyecanını kırmakta, sizleri iyileştirme çabalarımızı köreltmekte ve bizleri ruhsal olarak eriyip bitirmektedir." ifadelerini kullandı.

Meslektaşları Özkan'a yapılan saldırının üzüntüsü ve öfkesi içinde olduklarını dile getiren Çadır, şöyle konuştu:

"Çok şükür ki saldırı meslektaşımıza, çalışma arkadaşlarımıza zarar vermeden bertaraf edilmiştir. Fakat şimdi buna sevinip şükür mü etmeliyiz bilemedik. Bizler doktorlar, sağlık çalışanları insanın canını kurtarmak için çabalayanlar ölüme, öldürülmeye bir adım kadar mesafede öldürülme riskiyle yaşayıp, öldürülmediğimizde de şükür mü etmeliyiz? Hak etmiyoruz. Bu hastane öldürme değil yaşatmak için çabalama yeridir ve biz bunu yapıyoruz. Birçok hastanede olduğu gibi bizim hastanemizin girişine de kurulan x-ray cihazları ne işe yaramaktadır? Bir meslektaşımız öldürüldüğü zaman kurulma kararı alınan bu cihazların işler hale getirilmesi için bir arkadaşımızın daha mı ölmesi gerekmektedir?"

Samsun Tabip Odası olarak sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyleyen Çadır, saldırıyı kınamak için bugün iş bırakma eylemi yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Samsun Şube Başkanı Aysel Ocak da saldırıyı kınadıklarını vurguladı.

Hasta yakını S.U.'nun silah çektiği doktor Ömer Özkan ise şunları söyledi:

"Kızını ameliyat etmiştim, kızının ağır bir durumu bulunmuyor, izolasyon amacıyla kızını tutuyorduk. Hastamın babasını hiç görmedim. Kızının sıkıntılı bir durumunun olmadığını konuşuyordum. Bir anda, 'Seni öldüreceğim' diyerek üstüme yürüdü. Ben kendisine söylenince silahına davrandı. Mermiyi ağzına vererek bana doğrulttu. Ben hasta yakınını sakinleştirmeye uğraşıyorum. O sırada hastane çalışılanları araya girdi, silahı almaya çalışırken silah ateş alarak tavana isabet etti. O sırada yetkililer gelerek şahsı etkisiz hale getirdi."

Hasta yakınından şikayetçi olduğunu belirten Özkan, "Polis olduğu, malulen emekliliğe ayrıldığı, psikolojik sorunlarının olduğu söylenen bir şahıs. Bu tür bir şahsın halen silah taşıması, hastane gibi bir kuruma belinde silahla girmesini anlamış değilim." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak