DİJİTALLEŞEN ATAKUM BELEDİYESİ: YENİLİKÇİ HİZMETLER YOLDA

Dijital çağın gerekliliklerine cevap veren Atakum Belediyesi, Atakumlulara daha etkin hizmet sunabilmek için e-Belediye Bilgi Sistemi'ni yıl sonunda tam kapasiteyle devreye almayı planlıyor. Bu kapsamda, İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen bu yenilikçi sistemle ilgili belediye personeline özel bir eğitim semineri düzenlendi. Söz konusu sistem, belediye hizmetlerinin daha düzenli, verimli, tüm kurumlarla entegre, şeffaf ve hesap verebilir bir yapıda ilerlemesini temin edecek.

DİJİTALLEŞEN ATAKUM BELEDİYESİ: YENİLİKÇİ HİZMETLER YOLDA
DİJİTALLEŞEN ATAKUM BELEDİYESİ: YENİLİKÇİ HİZMETLER YOLDA Samsun Güncel Haber

 

BİLGİLENDİRME SEMİNERİ VE VERİMLİLİK VURGUSU

Belediye personeli, İçişleri Bakanlığı’nın vizyonu doğrultusunda ortak bir veri platformu oluşturarak, bilgi ve iletişim teknolojilerini maksimum düzeyde kullanmayı hedefleyen e-Belediye Bilgi Sistemi konusunda bilgilendirildi. Seminerde, e-Belediye Koordinatörü Şükrü Çiçek, "Canlı Belediyeler Modüllerine Geçiş" konulu sunumuyla belediye hizmetlerinin verimliliğine katkıda bulunacak süreçler hakkında aydınlatıcı bilgiler sundu. Çiçek, soru-cevap kısmında da katılımcıların merak ettiği konuları detaylı bir şekilde ele aldı.

 

HIZ VE KALİTEDE YENİ STANDARTLAR

e-Belediye Bilgi Sistemi’nin devreye girmesiyle birlikte Atakum Belediyesi, sadece vatandaşlara değil, kurumsal işlemlerde de önemli bir verimlilik kazancı elde etmeyi öngörüyor. Tüm kurumlarla entegre şekilde çevrimiçi gerçekleşecek işlemler ve sorgulamalar hem vatandaşlara hem de tüzel kişilere hızlı ve verimli hizmet sunulmasında katalizör olacak.

 

E-DEVLET’TE BELEDİYE HİZMETLERİ GENİŞLİYOR

Atakum Belediyesi, yeni dijital altyapısı sayesinde e-Devlet Kapısı üzerinden sunduğu hizmet yelpazesini genişletmeyi hedefliyor. Belediyenin şu an e-Devlet üzerinden sunduğu hizmetler arasında "Arsa Metrekare Birim Değeri" sorgulaması bulunmakla birlikte, "Beyan Bilgileri", "Sicil Bilgileri", "Tahakkuk Bilgileri" ve "Tahsilat Bilgileri" gibi özel sorgulamalar da mevcut. Yeni altyapının sağlayacağı kolaylıklarla Atakumluların e-Devlet üzerinden daha hızlı ve kesintisiz hizmet alması, ayrıca hizmet portföyünün de zenginleştirilmesi planlanıyor.

 

ENTEGRE VE KAPSAMLI YENİLİKÇİ HİZMET

 

 

İçişleri Bakanlığı’nın teknolojik imkanlarla geliştirdiği e-Belediye Bilgi Sistemi, vatandaşlara kesintisiz ve güvenceli hizmetin yanı sıra bilgi güvenliği standartlarına da tam uyumluluk sağlıyor. Bu sistem; ortak veri tabanı oluşturma, hızlı entegrasyon, kaynak tasarrufu, bürokrasinin minimize edilmesi, hizmetlerde şeffaflık, yatırımların ivmelendirilmesi ve anlık raporlama gibi birçok avantajı beraberinde getiriyor. Bu yenilikler, belediye hizmetlerinin çok daha etkin ve vatandaş dostu bir şekilde sunulmasını sağlayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak