Samsun'da da operasyonlar peş peşe geldi! Bakan Yerlikaya'dan 'operasyonlara devam' mesajı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yurt içinde devam eden organize suç örgütlerine yönelik operasyonlar hakkında açıklama yaptı. 4 Haziran - 6 Ekim tarihleri arasında Samsun'un da aralarında bulunduğu illerde 378 operasyon yapıldığını belirten Yerlikaya, 'Kafes' operasyonlarının düzenlenmeye devam edeceğini belirtti. Yerlikaya ayrıca çökertilen mafya tipi organize suç çeteleriyle ilgili de konuştu.

Samsun'da da operasyonlar peş peşe geldi! Bakan Yerlikaya'dan 'operasyonlara devam' mesajı!
Samsun'da da operasyonlar peş peşe geldi! Bakan Yerlikaya'dan 'operasyonlara devam' mesajı! Samsun Güncel Haber

Türkiye'de organize suçlarla mücadele kapsamında peş peşe operasyonlar düzenlenmeye devam ediyor. Bakan Yerlikaya "organize suç örgütlerinden şehir eşkıyalarına ve sokak çetelerine kadar bu illegal yapılara karşı, 'Kafes' operasyonları düzenliyoruz, düzenlemeye de devam edeceğiz" mesajını verdi.

 

"ÖNCELİĞİMİZ ÜLKEYİ ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİNDEN TEMİZLEMEK"

Dünkü Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yerlikaya şunları kaydetti:

İçişleri Bakanlığı olarak, öncelikli hedeflerimizin başında ülkemizin organize suç örgütlerinden temizlenmesi geliyor. Bu amaçla, kahraman güvenlik güçlerimizle birlikte ulusal, bölgesel ve yerel organize suç örgütlerine yönelik mücadelemizi aralıksız sürüyoruz. Vatan toprağımızın dört bir yanında; organize suç örgütlerinden şehir eşkıyalarına ve sokak çetelerine kadar bu illegal yapılara karşı, 'Kafes' operasyonları düzenliyoruz, düzenlemeye de devam edeceğiz.

"GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

Hedefimiz, her zaman olduğu gibi hukukun üstünlüğü ilkesine ve insan haklarına sadık kalarak, ülkemizi dünyanın en güvenli ülkesi yapmak. O nedenle; nasıl teröre, zehir tacirlerine, göçmen kaçakçılığı organizatörlerine ve kaçakçılara göz açtırmıyorsak, halkımızın huzurunu kaçıran, güvenliğini tehdit eden organize suç örgütlerine de göz açtırmayacağız.

38 MAFYA ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ

4 Haziran-6 Ekim tarihleri arasında organize suçlar ile mücadele kapsamında 378 operasyon yapıldı. Bu operasyonlarda 2 bin 874 şüpheli gözaltına alınırken, bunlardan 702'si tutuklandı. 594'ü ise adli kontrol ile serbest bırakıldı. Bu kapsamda 7'si ulusal, 31'i yerel olmak üzere 38 mafya tipi organize suç çetesi çökertilmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak