TÜRKİYE'DE İLK KEZ ADALET SPOR OYUNLARI SAMSUN'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Samsun'da düzenlenen '100. Yıl Adalet Spor Oyunları' ödül töreniyle sona erdi. Oyunlarda 7 farklı branşta dereceye giren sporculara madalyaları takdim edildi. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü, etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

TÜRKİYE'DE İLK KEZ ADALET SPOR OYUNLARI SAMSUN'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
TÜRKİYE'DE İLK KEZ ADALET SPOR OYUNLARI SAMSUN'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ Samsun Güncel Haber

Türkiye'de ilk kez adalet çalışanlarının katılımıyla düzenlenen "100. Yıl Adalet Spor Oyunları" bugün düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Samsun'da Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde 13 Ekim'de başlayan Adalet Spor Oyunları'nın son günü düzenlenen yürüyüşle başladı. Protokol ve sporcular saat Samsunspor Nuri Asan Tesisleri'nde toplandı. Ardından sahil yolu üzerinden Türk Bayrağı korteji eşliğinde Bandırma Vapuru Müzesi'ne gidildi.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde düzenlenen oyunlar için burada ödül töreni gerçekleştirildi. Törende yüzme, okçuluk, koşu, satranç, bowling, masa tenisi ve kort tenisi olmak üzere 7 branşta dereceye girenlere madalyaları takdim edildi. Personelin Sesi Adaletin Nefesi mottosuyla düzenlenen Marmaraİç Anadolu ve Karadeniz bölgelerindeki 42 ilden 100'ü kadın 600 adliye ve ceza infaz kurumlarında görev yapan personelin katıldığı oyunlar böylece son buldu.

Düzenlenen törende konuşma yapan Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, "Şükürler olsun 3 gün boyunca sporcularımız müsabakalar yaptılar, yarıştılar, dostluklar edindiler, şehrimizi gezdiler. Birbirinden kıymetli 600 misafirimizi şehrimizde ağırladık. Samsun büyük bir misafirperverlik örneği gösterdi. Hiçbir sporcumuzun burnu kanamadan dostluk ve barış içerisinde müsabakalarımız bitti. Bu müsabakaların kaybedeni olmadı Tüm sporcularımızı şampiyon ilan ediyorum. Bugün madalya alsın almasın bu müsabakalara katılma cesaretini gösterip yurdun dört bir köşesinden şehrimize gelen müsabakalara katılan, ilini temsil eden tüm sporcuları yürekten kutluyorum. Gönlümüzde hepsi şampiyondur" ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu, "Bundan sonra birbirimize daha yakın olma amacıyla bu etkinliklerimiz, farklı illerde farklı bölgelerde 100. yıl coşkusuyla inşallah devam edecek. Hepinizi Edirne'den Artvin'den, Karaman'dan uzaklardan veya yakınlardan buraya geldiğiniz için teşekkür ve tebrik ediyorum" dedi.

Yürüyüş ve törene Hakimler ve Savcılar Kurulu Üyesi Havvanur Yurtsever, Adalet Bakanlığı Kurumsal İletişim Daire Başkanı Evren Akbey, Samsun Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat SoğukGençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve sporcular katıldı.

Törenin ardından protokol ve sporcular öğle yemeği ve Samsunum Gemisi ile deniz turu için alandan ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak