ATAKUM'DA SAĞLIKLI GÜLÜŞLER ADLI ÇALIŞMA

Atakum Belediyesi öncülüğünde başlatılan çalışmayla, vatandaşlara yönelik ücretsiz ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.

ATAKUM'DA SAĞLIKLI GÜLÜŞLER ADLI ÇALIŞMA
ATAKUM'DA SAĞLIKLI GÜLÜŞLER ADLI ÇALIŞMA Samsun Güncel Haber

Atakum Belediyesi, Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi, VM Medical Park, Liv Hospital iş birliğinde vatandaşlara yönelik ücretsiz ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı. Çobanlı Köy Konağı’nda gerçekleştirilen programa vatandaşlar, yoğun ilgi gösterdi. Programda Liv Hospital Samsun Hastanesi'nden Diş Hekimi Çağatay Yazıcı; ağız ve diş sağlığının korunması, sorunların erken tanısı ve tedavisi hakkında katılımcılara önemli bilgiler verdi. Atakum Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşların kan şeker ölçümlerini yaparken; programı ziyaret eden Av. Gülay Deveci, mahalle sakinleriyle sohbet etti. 

“7’DEN 77’YE TÜM ATAKUMLULARA

  ULAŞTIRACAĞIZ”

Çalışma hakkında bilgi veren Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, şöyle konuştu: “Atakum Belediyesi olarak toplum sağlığını destekleyecek çalışmalara büyük önem veriyoruz. Ekonomik şartların ağırlaştığı bu süreçte vatandaşlarımıza temel sağlık hizmetlerine ulaşmasında köprü görevi görmeye devam edeceğiz. Ekiplerimiz vatandaşlarımızla her zaman iletişim halinde, 7’den 77’ye tüm Atakumlulara çalışmalarımızı ulaştırmak için yoğun mesai harcıyor.”     

SAĞLIKLI GÜLÜŞLER İÇİN

Diş Hekimi Çağatay Yazıcı, uygulamanın ağız ve diş sağlığı konusunda bilinç oluşturmak için çok önemli olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımızın ağzının içinde bilmediği sağlık sorunlarını; söyleyerek onları ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendiriyoruz. Gereken tedavilerin zamanında yapılması hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Böylece zaman geçmeden, dişlerini kaybetmeden ve daha büyük tedavilere ihtiyaç duymadan önce önlemlerini almaya davet ediyoruz.” dedi.

VATANDAŞLARDAN TEŞEKKÜR

Mahallelerinde gerçekleştirilen ağız ve diş sağlığı taramasından son derece memnun olduklarını belirten vatandaşlar, çalışmadan dolayı teşekkür ettiler. Çobanlı Mahallesi Muhtarı Recai Alıcı, Çok iyi bir uygulama, inşallah devamı gelir.” derken; Funda Zorba, “Güzel bir uygulama. Ben şahsen yaptırdım. Ağzımda ve dişimde sıkıntılar çıktı. Bizler vatandaş olarak dişimiz ağrıyınca doktora gidiyoruz; ama daha önce bilgilendirilmek çok güzel. Atakum Belediyesi'ne ve doktorumuza teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu. Katılımcılardan Arife Ay, “Güzel bir çalışma. Ücretsiz muayenemi oldum. Bu imkanı sağlayan Başkanımız Av. Cemil Deveci’ye teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak