55 NOKTADA SERVİS DENETİMİ

Samsun'da eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle polis ekipleri ilde 55 noktada okul servis araçlarına yönelik denetim gerçekleştirdi. Ekipler özellikle sürücülerin belgelerinin tam olup olmadığına, emniyet kemerine ve yolcu kapasitesine baktı.

55 NOKTADA SERVİS DENETİMİ
55 NOKTADA SERVİS DENETİMİ Samsun Güncel Haber

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı başlangıcı ile birlikte Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Yönetmelik hükümleri ve UKOME kararları doğrultusunda çocukların güvenli, rahat ve huzur içerisinde ulaşımlarının sağlanabilmesi için okul servis araçları üzerinde sürekli denetimler yapılıyor. Samsun'da bu çerçevede İl Emniyet Müdürlüğü'nün genel hizmet birimlerinden de takviye yapılarak tüm il genelinde eş zamanlı olarak 55 noktada 157 personelin katılımıyla okul servis araçları üzerinde "Okul Servis Araçları Özel Denetimi" yapıldı.

TERS YÖNDEN GİREN SÜRÜCÜYE CEZA

100. Yıl Bulvarı üzerinde denetim yapan trafik polisleri okul servislerini tek tek durdurarak sürücülerin yetki belgesi, mesleki yeterlilik belgesine ve güzergah belgesine baktı. Araçta rehber personel olup olmadığı, varsa Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yetki belgeli olup olmadığı gibi evraklar kontrol edildi. Öte yandan, araçların doluluk kapasitelerine ve emniyet kemeri kontrolleri de yapıldı. Ekiplerin kontrol yaptığı sırada ters yönden giren bir servis şoförüne ise ceza uygulandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak