Girişimler sonuç verdi! Kruvaziyer gemi Samsun yolunda

Samsun'da kruvaziyer gemi turizminin canlandırılması ile ilgili girişimler sonuç verdi. Bin 303 kişiyi taşıyan Astoria Grande adlı Rus kruvaziyer gemisi yarın Samsun Limanı’na demir atacak

Girişimler sonuç verdi! Kruvaziyer gemi Samsun yolunda
Girişimler sonuç verdi! Kruvaziyer gemi Samsun yolunda Samsun Güncel Haber

 

Samsun’un yıllardır hayal ettiği kruvaziyer turizmi hayali gerçek oluyor. 861 turist ve 442 personel olmak üzere toplamda bin 303 turisti taşıyan Astoria Grande adlı Rus kruvaziyer gemisi yarın Samsun Limanı’na demirleyecek. 

 

ŞEHRİ GEZİP ALIŞVERİŞ YAPACAKLAR 

Soçi’den hareket eden Astoria Grande adlı Rus kruvaziyer gemisinin yarın saat 10.00'da Samsun'da olacağını kaydeden Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal, "Yaklaşık toplamda bin 300 turist ve mürettebattın bulunduğu Astoria Grande adlı Rus kruvaziyer gemisi bir gün boyunca Samsun'da olacak. Turistler, gün boyunca Samsun'u gezecek ve alışveriş yapacak" dedi.

 

ATAKUM SAHİLİNİ ÇOK BEĞENDİLER

Organizasyon ekibinin daha önce geldiğini ve Samsun'u tanıttıklarını dile getiren İpekdal sözlerini şöyle sürdürdü: "Gelen ekip şehrin ticaretinin ne kadar canlı olduğunu, alışveriş merkezlerinin yer aldığını gördüler. Atakum sahilini çok beğendiler. Uzun süredir görüşmelerimiz devam ediyordu zaten. Bundan sonra rotalarından birinin Samsun olacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.  

 

VALİ TAVLI İNCELEMİŞTİ 

Samsun ekonomisinin kalkınması ve turizmin gelişmesi için yıllardır çaba gösterilen kruvaziyer turizminin de bu gelişmenin ardından daha da canlanması hedeflenirken, Samsun Valisi Orhan Tavlı da önceki günlerde Samsunport'un yanında bulunan Yalova Gemisi'nin bulunduğu ve kruvaziyer limanı yapılması planlanan alanda incelemelerde bulunmuştu.

Vali Tavlı önceki günlerde Samsunport'un yanındaki Yalova Gemisi'nin bulunduğu ve kruvaziyer limanı yapılması planlanan alanda incelemelerde bulunmuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak