Atatürk'ün Ölüm Yıl Dönümü Salıpazarı'nda Törenle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında Samsun'un Salıpazarı ilçesinde düzenlenen törenle anıldı. Tören kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Programda günün anlam ve önemi belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu ve oratoryo gösterisi sahnelendi.

Atatürk'ün Ölüm Yıl Dönümü Salıpazarı'nda Törenle Anıldı
Atatürk'ün Ölüm Yıl Dönümü Salıpazarı'nda Törenle Anıldı Samsun Güncel Haber

Ayrıca, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Törene ilçe yöneticileri, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

Türkiye Cuhmuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında Samsun'un Salıpazarı ilçesinde törenle anıldı.

Cuhmuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende Atatürk Anıtı'na Kaymakam Salih Başara ve Belediye Başkanı Halil Akgül çelenk sundu, ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Ardından Salıpazarı İmam hatip Anadolu Lisesi Konferans salonunda devam eden programda günün anlam ve önemi belirten konuşma yapıldı, öğrenciler tarafından şiirler okundu, oratoryo gösterisi sahnelendi.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak