Havza Belediye Başkan adayı Murat İkiz: Gençlere sesleniyorum Havza'yı takibe alın!

AK Parti Havza Belediye Başkan adayı Murat İkiz, OSB ve termal turizme dikkat çekerek, "Gençlerimize sesleniyorum, meslekleri takip edin, Havza işinizin aşınızın adresi olacak" diye konuştu.

Havza Belediye Başkan adayı Murat İkiz: Gençlere sesleniyorum Havza'yı takibe alın!
Havza Belediye Başkan adayı Murat İkiz: Gençlere sesleniyorum Havza'yı takibe alın! Samsun Güncel Haber

Samsun'un Havza ilçesinde 2004-2009 yılları arasında 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan ve 31 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti’den yeniden Havza Belediye Başkan adayı gösterilen Av. Murat İkiz, Hedef Halk Gazetesi’ni ziyaret etti.

Haber Editörü Noyan Alper Cabbar’la seçim çalışmalarıyla ilgili sohbet eden Murat İkiz, Havza'nın öncelikli sorunlarının başında genç nüfusa yönelik işsizlik ve istihdam sorunu olduğunu söyledi.

Havza OSB ve termal turizme yönelik çalışmalarla kentin 40 bin olan nüfusunu 70 binlere çıkarmayı hedeflediklerini belirten AK Parti Havza Belediye Başkan adayı Murat İkiz, şunları söyledi:

 

İSTİHDAM ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

"Havza, 3 dönemlik belediye başkanlığımız döneminde merkezi hükümet yatırımlarının adresi olmuştu. Bugün Organize Sanayi Bölgesi büyük bir alanı kaplıyor. Her geçen gün gelişen bir ilçeyiz ancak istihdam konusunda çözülemeyen sorunlarımız var. Fabrikalar geliyor, nitelikli eleman sorunu var. Gençlerimiz gurbette. İşsiz nüfusa sahibiz. O nedenle ilçemizde mesleki okullarla birliktee OSB'de istihdama katkı sağlayacağız. Mevcut nüfusumuz 40 bin civarında. Fabrika sayımızın artması lazım. 5 sene içinde gurbetten dönecek gençlerle hem nüfusumuz artacak hem de sektörlere kalifiye eleman sunacağız."

 

'TERMAL TURİZM'E YATIRIM

 

Havza’nın kaplıcalarıyla termal turizmin geliştirilmesine yönelik önemli bir potansiyeli olduğuna belirten Murat İkiz, "3 dönemlik başkanlık dönemimde termal turizm konusunda yatırımlarımız oldu ama geri kaldık, kabul ediyorum. Ancak bu dönemde termal turizm sektörünün ilçeye katma değer sağlaması için projelerimiz var. Bir yatırımcımız 5 yıldızlı ve 1500 yatak  kapasitesine sahip otelini açmak üzere. Hedefimiz her sene Havza’ya yeni bir termal otel kazandırmak olacak. Bu sektörde de eleman ihtiyacı doğacak. Gençlerimize sesleniyorum, meslekleri takip edin, Havza işinizin aşınızın adresi olacak." ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak