TÜFEKCİ: KADINLAR BU SEÇİME DAMGA VURACAK

İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, ‘’23 Yıldır geri planda tutulmuş Samsun Kadını 31 Mart’ta sandıklara damgasını vuracak’’ diye konuştu.

TÜFEKCİ: KADINLAR BU SEÇİME DAMGA VURACAK
TÜFEKCİ: KADINLAR BU SEÇİME DAMGA VURACAK Samsun Güncel Haber

Samsun’un ilk Kadın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan İmren Nilay Tüfekci, şehirde kadınlara yönelik çalışmaların yetersiz olduğu, kadına öncelik verilmediği ve geri planda tutulduğunu vurgulayarak, ‘‘Samsun kadını olarak yıllardır geri planda tutulduk. İstihdam alanları açılmadı, koordinasyon merkezleri yetersiz kaldı. Kadının evine destek olması için veya kendi evini geçindirebilmesi için ciddi adımlar atılmadı. Bu yüzden bu özel günde ben hemcinslerime ve tüm Samsunlulara söz veriyorum, Samsun kadını hep ön planda, el üstünde tutulacak. Kadın istihdamımız Türkiye'ye örnek olacak’’ dedi.

BU YOLLARI BİRLİKTE YÜRÜYORUZ

İyi Parti Büyükşehir Adayı Tüfekci, saha çalışmalarında karşılaştığı neredeyse her kadının kendisini desteklediğinin altını çizerek, ‘‘Sahada beni bağrınıza basıyorsunuz bunu tüm Samsun ve rakiplerimiz görüyor. Bizden korkuyorlar, çekiniyorlar çünkü birlikte kazanacağız bunu bizden daha iyi biliyorlar. Her yanına gittiğim, elini tuttuğum vatandaşımız büyük bir teveccühle yaklaşıyor, desteğini ifade ediyor. Beni bu ilk ve tek olarak çıktığım yolda yalnız bırakmadığınız için, Samsun kadınının siyasi gücünü hem rakiplerimize hem de Türkiye'ye 31 Mart'ta göstereceğiniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Bu yolları birlikte yürüyoruz ve bu şehre kadın eli değmesi için sonuna kadar çalışacağız’’ şeklinde konuştu.

BİRLİKTE ÇOK GÜÇLÜYÜZ

Kadının olduğu yerde düzen, hizmet ve güzellik olacağını söyleyerek konuşmasına devam eden İmren Nilay Tüfekci, ilk kadın aday olmasından dolayı kendisine çok büyük bir ilginin olduğunu söyleyerek, ‘‘Sadece kadınların değil, tüm Samsun'un yanımda olduğunu hissediyorum, görüyorum. Çıktığım bu yolda bana en çok güven veren, mutlu eden şey de bu. İnşallah 1 Nisan sabahında sandıklardan Samsun Kadınının sesi yükselecek ve ilk olarak çıktığım bu adaylık yolunda, ilk başkan olarak devam edeceğim. O koltuğa ben değil tüm Samsun hep birlikte oturacağız. Hep birlikte istişare ederek bu şehir için hizmet edeceğiz. Vatandaşımız evine geç saatlerde güvenle dönebilsin diye 7/24 otobüs seferlerini hayata geçireceğiz, sokaklarımız güvenli olsun diye emniyet tedbirlerimizi artıracağız, kadınımız evini geçindirsin, destek olsun diye özel istihdam alanları açacağız. Bunlar yapacaklarımızın sadece birkaç tanesi. 1 Nisan sabahından itibaren, Samsun kadın eliyle birlikte nasıl bir şekle bürünecek, tüm Türkiye görecek. 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak