BAŞKAN DEMİRTAŞ BARUTHANE VADİSİ PROJEMİZ ŞEHRE HAYAT VERECEK

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlçede doğal yaşamın korunacağı, bölge insanlarına farklı bir yaşam alanının sunulacağı “Baruthane Vadi” Projesi’nin müjdesini verdi.

BAŞKAN DEMİRTAŞ BARUTHANE VADİSİ PROJEMİZ ŞEHRE HAYAT VERECEK
BAŞKAN DEMİRTAŞ BARUTHANE VADİSİ PROJEMİZ ŞEHRE HAYAT VERECEK Samsun Güncel Haber

Baruthane Mahallesi ve Karasamsun Mahallesi’ni bağlayan dere boğazında 37.950 m2 alana yapılması düşünülen “Baruthane Vadi” Projesi yalnızca İlkadımlıların değil, Samsun’da yaşan herkesin kullanımına sunulacak. “Baruthane Vadi” Projesi, doğanın korunduğu, doğal ortamda elde edilen alanın spor ve sosyal anlamda yaşam merkezi olacak.

Proje hakkında bilgiler aktaran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Projeyi her yönüyle çok önemsiyoruz. İlçe halkının günlük çalışma temposu içinde yaşadığı stresten uzaklaştıracak Baruthane Vadi, hafta sonlarında vazgeçilmez bir sosyal mekan olacak. İki mahallemizin sınırlarında bulunan dere yatağı çevresinde doğal yaşamın canlandığı, koruma-kullanım dengesinin gözetilerek rekreasyon alanlarının geliştirildiği bir yaşam alanı oluşturarak bu alanı şehrimize ilçe halkına kazandırmak istiyoruz. Baruthane Vadi Projesi içinde, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, cam teras alanı ve şelalesi, kayrak taşı ile çevrili yapay göletler, hayvan parkı, seyir ve açık şömine alanları, kedi evleri piknik alanları, piknik masalarının yanında oturma mekanlarıyla, bölge buraya gelecek insanlara farklı bir ortam sunacak. Diğer farklı düzenlemeler de bölgenin cazibesini arttıracak. Bu proje İlkadım’a ilçe halkına ve şehrimize hayat verecek” dedi.

 
 
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak