GÜNEY: ÇİFTÇİLERİMİZİN PAZARLAMA SIKINTISINI KOOPERATİFLEŞEREK ÇÖZECEĞİZ

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçilerimize destek vereceğiz, onları teşvik edeceğiz. Üretimi artıracağız, alım garantisiyle vatandaşlarımızı kalkındıracağız. Sadece yatırımcılarımızın değil çiftçilerimizin de önünü açacağız” dedi.

GÜNEY: ÇİFTÇİLERİMİZİN PAZARLAMA SIKINTISINI KOOPERATİFLEŞEREK ÇÖZECEĞİZ
GÜNEY: ÇİFTÇİLERİMİZİN PAZARLAMA SIKINTISINI KOOPERATİFLEŞEREK ÇÖZECEĞİZ Samsun Güncel Haber

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçilerimize destek vereceğiz, onları teşvik edeceğiz. Üretimi artıracağız, alım garantisiyle vatandaşlarımızı kalkındıracağız. Sadece yatırımcılarımızın değil çiftçilerimizin de önünü açacağız” dedi.

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, Havza ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Esnaf ve pazar yeri gezen Güney, muhtarlarla akşam saatlerinde düzenlenen iftar programına katıldı. İftarın ardından konuşan Adem Güney, tarıma ve üreticiye her alanda sahip çıkacaklarını dile getirerek, “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçilerimize destek vereceğiz, onları teşvik edeceğiz. Üretimi artıracağız, alım garantisiyle vatandaşlarımızı kalkındıracağız. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kuracağı ve en büyük ortağı olacağı kooperatifle birlikte çiftçimiz üretecek. Çiftçimizden ürününü alacağız, pazarlamayı da kooperatiflerimiz aracılığıyla yapacağız” dedi.

GÜNEY: BELEDİYE BAŞKANI VATANDAŞIN ÖNÜNÜ AÇACAK
Çiftçinin pazarlama sorununu ortadan kaldıracaklarını ifade eden Adem Güney, bitkisel üretim noktasında yatırım ve desteklerinin olacağını kaydetti. Şehrin güzelleşmesi, insanlarının mutlu olması, gelirlerinin iyi olması için belediyelerin gayret göstermesi gerektiğini vurgulayan Güney, “Belediye başkanı her alanda vatandaşın önünü açacak, yatırım yapacak. Bunu yapmak zorunda. Sadece yatırımcının değil, çiftçinin, köylünün, üreticinin de önünü açmak zorunda. Köylüyü köyünde istihdam ettirecek. Şu anda maalesef çiftçimiz kazanamıyor. Neden? Ürettiğini satamıyor. Pazarlama noktasında sıkıntısı var. Bunları Büyükşehir Belediyesi olarak sağlayacağız. Eğer vatandaşımızı köyünde istihdam ettirirsek, teşvik edersek, bunun için uygun şartları oluşturursak niye asgari ücretle çalışmak için şehirlere gitsinler. Tarımı önceliklerimiz arasında ilk sıralarda tutuyoruz” ifadelerini kullandı.

Havzalılardan destek isteyen Adem Güney, 1 Nisan sabahı kendilerini anketlerde birinci göstererek algı oluşturanlara sandıkta cevap vereceklerini dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak