AKP'yi Samsun'da zora soktu... Skandal başkan son ankette yerlerde...

Kavak’ta adı birçok skandalla anılan ve ilçe halkı tarafından ‘istenmeyen aday’ ilan edilen İbrahim Sarıcaoğlu’na olan tepki adeta AK Parti’ye darbe vurdu. Yapılan son ankette Şerif Ün yüzde 45'e yükselirken, İbrahim ise partisinin oylarını düşürerek yüzde 25'te kaldı.

AKP'yi Samsun'da zora soktu... Skandal başkan son ankette yerlerde...
AKP'yi Samsun'da zora soktu... Skandal başkan son ankette yerlerde... Samsun Güncel Haber

AK Parti’nin 2019’da zorlukla kazandığı Kavak‘ta, ilçe halkı tarafından tepkiyle karşılanan başkan İbrahim Sarıcaoğlu’nun adaylığı soğuk duş etkisi yapmıştı. Sarıcaoğlu ismi partide krize neden olurken, Kavaklılar tarafından ise ‘istenmeyen aday’ ilan edilmişti.

Başkanlığı döneminde ‘belediye kaynaklarını dilediği gibi kullandığı’ konuşulan Sarıcaoğlu’nun, kardeşi ve kendisinin villasında da belediye imkanlarını kullanması kamuoyunda oldukça tartışılmıştı.

MİLYONLARCA LİRA BORÇ YÜKÜ!

Öte yandan Kavak Belediyesi’nin SGK’ya 17 milyon TL, Vergi Dairesi’ne de 10 milyon TL civarı borcu olduğu ve belediyede çalışan işçilerin sigorta primlerinin dahi ödenemediği gündeme geldi. Adı skandallarla anılan Sarıcaoğlu’nun adaylığı nedeniyle ilçede AK Parti’nin eli oldukça zayıfladı.

2019’DA ZORLUKLA KAZANMIŞTI

2019’da Sarıcaoğlu’nun karşısına İYİ Parti adayı olarak çıkan Şerif Ün, bu seçimde ise Yeniden Refah Partisi adayı olarak sahada. Önceki seçimde yüzde 43.02’lik oy oranı yakalayan Şerif Ün’ün Yeniden Refah adayı olarak çok daha büyük oy potansiyeli olduğu konuşuluyor.

SEÇİMİ KAZANMAYA YAKIN

Sarıcaoğlu nedeniyle partiye kızan AK Parti seçmenlerinin Yeniden Refah’a yöneleceği ve Ün’ün seçimi kazanma konusunda ciddi favori olduğu dile getiriliyor. Ün’ün İYİ Parti adayı olarak yakaladığı oy oranını, son dönemin gözde partisi Yeniden Refah ile daha da artırarak seçimi kazanmaya yakın olduğu değerlendiriliyor.

ÇALIŞMALARDA HEYECAN YOK

Öte yandan AK Parti kulislerinde, Sarıcaoğlu’nun adaylığı nedeniyle teşkilatların da sahada yeterince motive şekilde yer almadığı ve seçim çalışmalarının ‘tatsız’ ilerlediği konuşuluyor.

İŞTE O ANKET: İBRAHİM'İN OYU YÜZDE 25'E KALDI

Bu durum 7/24 Gündem’in ‘Kavak Belediye Başkanı Kim Olmalı?’ anketine de yansıdı. Ankette Şerif Ün yüzde 45, Sarıcaoğlu ise yüzde 25 oy oranına ulaştı. CHP adayı Ozan Asar yüzde 15, İYİ Parti adayı Ahmet İçli ise yüzde 12 oy oranı yakaladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak