Bafra’da “Küllerinden Doğan Ormanlar” etkinliği yapıldı

Samsun’un Bafra ilçesinde Orman Haftası kutlamaları çerçevesinde “Küllerinden Doğan Ormanlar” programı kapsamında 200 adet fidan dikimi yapıldı.

Bafra’da “Küllerinden Doğan Ormanlar” etkinliği yapıldı
Bafra’da “Küllerinden Doğan Ormanlar” etkinliği yapıldı Samsun Güncel Haber

Bafra Ticaret Borsası kesim alanı sahasında düzenlenen etkinlikte konuşan Bafra Orman İşletme Müdür Vekili Hediye Yaroğlu, “Bu yıl, ‘Küllerinden Doğan Ormanlar’ sloganı ile yola çıktığımız 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası ülkemizde 1975 yılından beri kutlanmaktadır. Bizler, tüm Türkiye’de olduğu gibi, Bafra ilçemizde de mevcut ormanlarımızın muhafazası ve geliştirilerek sürdürülebilirliği için, ağaçlandırma çalışmalarını aralıksız sürdürmekteyiz. Bafra Orman İşletme Müdürlüğü olarak geçmiş yıllarda, işletme müdürlüğümüz sınırlarında bulunan Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinin çeşitli lokasyonlarında tesis edilmiş bin dekarı aşkın sahanın bakım çalışmalarını yıl yıl yaparak daha yaşanabilir ilçe amacını güdüyoruz. Bu yıl, bin 500 dekar alanda toprağın muhafazası amaçlı erozyon kontrolü projesini hayata geçirirken, ilçemize 250 dekar alanda da bal ormanı kazandırmak amaçlı tesis çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Topluma bu denli fayda sağlayan ormanlarımızı oluşturan ağaçlar, kentlerde de yoğun olarak yerini almalıdır. Etkinlik düzenlediğimiz bu alanda fidanları toprakla buluşturarak ağaçlandırmış olacağız” dedi.

Bafra Kaymakamı Cevdet Türkmen de Orman Haftası’nı kutlayarak tüm katılımcılarla beraber fıstıkçamı, akçaağaç ve dişbudak türlerinden oluşan 200 adet fidanı toprakla buluşturdu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak