NECATTİN DEMİRTAŞ: “EL EMEĞİNDEN EV EKONOMİSİNE” PROJESİYLE KADINLAR EL İŞİ ÜRÜNLERİYLE EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”El Emeğinden Ev Ekonomisine” projesiyle kadınlarımız hem meslek öğrenecekler, hem de yaptıkları el emeği, göz nuru ürünlerini bilgi iletişim teknolojisinin getirdiği yeniliklerle satışının kolaylaştırarak ev ekonomilerine katkı sağlayacaklar “dedi.

NECATTİN DEMİRTAŞ: “EL EMEĞİNDEN EV EKONOMİSİNE” PROJESİYLE KADINLAR EL İŞİ ÜRÜNLERİYLE EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK
NECATTİN DEMİRTAŞ: “EL EMEĞİNDEN EV EKONOMİSİNE” PROJESİYLE KADINLAR EL İŞİ ÜRÜNLERİYLE EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK Samsun Güncel Haber

“İnternet ortamında ürünler satışa sunulacak”

Kadınların sosyal aktivitelere daha çok katılabilmeleri için çeşitli çalışmalar yaptıklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” İlçemizde kadınlarımızın boş zamanlarını daha güzel ve verimli bir şekilde değerlendirmeleri açısından hazırladığımız proje sayesinde onlara güzel bir mekân kazandıracağız. Hobi olarak başlanan birçok çalışmanın gelir getirici bir faaliyete dönüşmesini sağlamak adına İlçe Halk Eğitim Merkezi destekli kadınlara yönelik açılan 70 farklı branşta usta öğreticiler tarafından eğitimlerini alan kadınlarımız bu projemiz sayesinde hem meslek öğrenecekler hem de yaptıkları ürünleri on-line olarak pazarlamasını sağlayarak ev ekonomilerine katkı sağlayacaklar. Hedefimiz, toplumda kültür ve sanat bilincini yaygınlaştırmak, kültürel zenginliklerimizin korunup geliştirilmesine katkıda bulunmaktır. Bu sayede kadınlarımızın kendilerine olan özgüvenlerinin arttırılması hedefliyoruz” dedi.

“Tüm İlkadımlıların yararlanmasını istiyoruz”

Belediyemize bağlı Derebahçe,Yıldıray Çınar,Kılıçdede Kültür Merkezlerimizde çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza yönelik açtığımız kurslarla binlerce ilçe sakinimizi bir araya getirdiklerini de kaydeden Başkan Demirtaş, ”İlçe halkımızın yeni bilgi ve becerilerle donatarak aile ekonomilerini güçlendirmek, toplumda dostluk, dayanışma ve güven duygusunu pekiştirerek onların boş zamanlarını verimli bir şekilde kullanımını sağlıyoruz. Hobi ve meslek edindirme kurslarıyla bir yandan toplumsal entegrasyonu sağlarken bir yandan da sosyal ve ekonomik hayata katılımları artırıyoruz. Bu kurslardan tüm İlkadımlıların yararlanmasını istiyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak