Esnaf Kooperatif Başkanı Atlı, Belediye Başkanına Yanıt Verdi: Kavak Esnafını Mağdur Edemezsin!

Kavak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Osman Atlı, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu'nun eleştirilerine yanıt verdi.

Esnaf Kooperatif Başkanı Atlı, Belediye Başkanına Yanıt Verdi: Kavak Esnafını Mağdur Edemezsin!
Esnaf Kooperatif Başkanı Atlı, Belediye Başkanına Yanıt Verdi: Kavak Esnafını Mağdur Edemezsin! Samsun Güncel Haber

Atlı, eski arsalarını belediye ile takas ederek üzerine o dönem 15 bin TL ödeme yaparak aldıklarını belirtti ve Sarıcaoğlu'nun iddialarını yalanladı. Binanın inşasında esnaf, yardımseverler ve siyasetçilerin desteği olduğunu vurguladı.
YILDA İKİ KEZ DENETLENİYORUZ

Kooperatiflerin dış denetçiler tarafından yılda 2 kez denetlemeye tabi tutulduğunu ve şu anda da bir denetleme sürecinden geçtiklerini belirten Atlı, şikayetlerin asılsız olduğunu ifade etti ve gelecek raporu kamuoyuyla paylaşacaklarını belirtti. 
DAHA İYİ GÜNLERİ ORAYI KAPATACAĞIZSarıcaoğlu'nun kooperatifin kredi limitlerinin düşürülmesine yanıt veren Atlı, kredi limitinin 750 bin TL olduğunu ancak 400 bin TL'ye düşürüldüğünü belirtti. Atlı'nın iddasına göre Sarıcaoğlu'nun sivil toplum ziyaretleri esnasında kendisine yöneltilen "Kredi limitleri neden düşürüldü?" sorusu üzerine Sarıcaoğlu'nun "daha iyi günleri orayı kapatacağız" ifadesi kullandığını söyleyen Atlı, "Camii imamı ya da öğretmenler oy vermediğinde o kurumları da mı kapattıracaksınız?" diyerek tepki gösterdi.
KİMİN BECERİKSİZ OLDUĞUNU BİLİYORUZ

Sarıcaoğlu'nun "beceriksizlik" ifadelerine de yanıt veren Atlı, kooperatifin 2016'da kredi veremez durumda olduğunu ancak yönetim kurulu ve esnafın birlikte mücadele ederek bu durumdan çıktığını ifade etti. Bu süreçte 555 esnafa yaklaşık 300 milyon TL kredi dağıtıldığını ve Kavak halkının kimin beceriksiz olduğunu bildiğini belirtti.
ESNAFIMIZ HER ZAMAN DEVLETİMİZİN YANINDA

Atlı, sözlerine "Esnafımızın her zaman devletimizin yanında olduğunu, 15 Temmuz darbe gecesinde de en ön safta olduğunu, Cumhurbaşkanımızın her zaman esnafın yanında olduğunu ancak esnafı mağdur eden Kavak Belediye Başkanı'nın bu tutumunu değerli halkımızın değerlendirmesi için onlara bırakıyorum." diyerek devam ederken.

TESKOMB Genel Başkanımız Sn. Abdulkadir Akgül'e, her daim esnafımızın yanında olup, kooperatiflerin bu seviyeye gelmesindeki destekleri için teşekkür ediyoruz. diyerek sözlerini noktaladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak