Kul'dan modern Kent Meydanı projesi

AK Parti Terme Belediye Başkan adayı Şenol Kul, Terme'de kaymakamlık ve jandarma binalarının 'Kamu Kampüsü'ne taşındıktan sonra ‘Kent Meydanı’ yapılacağını söyledi.

Kul'dan modern Kent Meydanı projesi
Kul'dan modern Kent Meydanı projesi Samsun Güncel Haber

Cumhur İttifakı AK Parti Terme Belediye Başkan Adayı Şenol Kul, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Terme'nin meydana kavuşturulacağını söyledi. Kent meydanlarının sosyal ve kültürel yapısıyla yaşamın hayat bulduğu alanlar olarak görüldüğünü, şehrin imajını ve kimliğini oluşturduğunu belirten Şenol Kul, yıllardır hayali kurulan bu projenin gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Kendi döneminde projelendirilen ‘Kent Meydanı’ konusunda sona yaklaşıldığını vurgulayan Şenol Kul, Fiskobirlik depolarının bulunduğu 24 dönümlük tahsisli alana önce 'Kamu Kurumları Yerleşkesi'nin yapılacağını ifade ederek, "Yerleşkenin tamamlanmasıyla da belediye, kaymakamlık ve jandarma gibi kamu kuruluşları öncelikle buraya taşınacak. Ardından boşaltılan binalar yıkılacak. Ortaya çıkan geniş alan ise çevre düzenlemeleriyle birlikte büyük ve modern bir kent meydanı haline getirilecek. Böylece şehrimize yılların hayali olan kent meydanını kazandırmış olacağız" dedi. Kul, Kent Meydanı kenarında kadınların el emeği ürünlerini satabilecekleri butik tarzda bölümler yaparak alanı hareketlendireceklerini de ifade etti.

Cumhur İttifakı AK Parti Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme'ye, tarihsel ve kültürel öyküsünü tüm dönemleriyle ve her kesitiyle canlandıran Kent Müzesi'ni de kazandıracaklarını açıkladı. Kul, "Kent Müzemiz ilçemizin tarihini geleceğe taşıyacak" dedi. Şenol Kul, belediye bünyesinde ilçenin güzelliklerinin tanıtılmasına yönelik 'Turizm Ofisi'nin kurulacağını da sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak