Dünya Tiyatro Günü’ne özel kutlama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Tiyatro Topluluğu tarafından 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle ilk gösterimi yapılan ‘Bir Eski Zaman Hikayesi’ adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Dünya Tiyatro Günü’ne özel kutlama
Dünya Tiyatro Günü’ne özel kutlama Samsun Güncel Haber

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Tiyatro Topluluğu, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle ‘Bir Eski Zaman Hikayesi’ adlı tiyatro oyununun ilk gösterimini gerçekleştirdi. Barış Bölükbaşı tarafından kaleme alınan geleneksel komedinin, yönetmenliğini Manolya Kul Ateş yaptı. Büyükşehir Sanat Merkezi Büyük Salonda sahnelenen oyun büyük ilgi gördü.

Osmanlı dönemindeki insan ilişkileri üzerine kurulan tiyatro oyununun Büyükşehir Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde eğitim gören öğrenciler tarafından sahnelendiğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İdris Akdin, “Kısa bir süre içerisinde bu denli tempolu bir gösterinin gerçekleştirilmesi için çok büyük bir emek harcandı. Yeni sanat sezonunda on gün içerisinde on bin çocukla buluşan ‘Hz Süleyman’ın Mucizeleri’ adlı oyundan sonra bu eseri de sahneye koyduk. Yine başka bir çocuk oyunu için hazırlık yapıyoruz. ‘Kaliteli hayat için sanat’ mottosuyla kentimizin kültür ve sanat hayatına katkı verecek çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
20 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak
Kirli hedefleri olanlar amaçlarına asla ulaşamayacak